Hampl končí v Benátkách. Míří do české bašty v QMJHL

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Někteří talentovaní Češi v aktuální situaci volí místo odchodu do zámoří setrvání doma, nebude to ale případ obránce Jana Hampla. Jeden z nejpilnějších reprezentantů ročníku 2002 opouští organizaci Liberce.

Chance liga na Hokejka TV

Informaci přinesly na svých stránkách Benátky nad Jizerou. Právě tam strávil Hampl největší část loňské sezony, za farmu Liberce odehrál 29 utkání Chance ligy (1+2). K tomu přidal 23 startů v juniorce Bílých Tygrů (2+5).

Novým působištěm 191 centimetrů vysokého obránce budou Saint John Sea Dogs z QMJHL. Tým z východního pobřeží Kanady si Hampla vybral na letošním draftu CHL jako 83. v pořadí, s jeho odchodem předem počítal. Na rozdíl od první volby, tady ruské hvězdičky Fjodora Svečkova, jež by měla dál růst doma v Togliatti.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Českým příznivcům je klub dobře známý. V uplynulém ročníku sice jeho barvy oblékal „pouze“ Slovák s brněnskou minulostí Maxim Čajkovič, ale předtím v Saint John působili Filip Přikryl, Radim Šalda či Ostap Safin a dokonce tři roky Jakub Zbořil.

„Jan vnese do našich prvních dvou formací specifické prvky. Je to velký, spolehlivý a obousměrný obránce, který se stará hlavně o hru ve vlastním pásmu a má zkušenosti z českého mužského hokeje,“ uvedl na webu kanadského klubu Trevor Georgie, prezident a generální manažer Sea Dogs.

Největším Hamplovým úspěchem je zlatá medaile z Evropského olympijského festivalu mládeže 2019. Kolínský odchovanec se zúčastnil i World U17 Hockey Challenge a loňského Hlinka Gretzky Cupu, s 59 starty patří mezi nejčastější reprezentanty ročníku 2002.

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz