Golfák? Takový jsem nikdy nedal, culí se Bernat po kuriózním hattricku

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Rytíři si v posledních dvou zápasech vyšlápli na Bílé Tygry a Mladou Boleslav, což jim vyneslo průběžné čtvrté místo tabulky turnaje O Pohár DHL. Velký podíl má na dílčím úspěchu Tomáš Bernat, jenž oslavil svůj první hattrick v juniorech a patří mezi vůbec nejlepší střelce.

HokejkaTV

Tomáši, jaké byly poslední hrací dny?
Hodnotím je jedině pozitivně, protože pro nás šest bodů znamená hodně, ještě více proti kvalitním soupeřům. Liberec se mi zdál sice hodně mladý, ale měli tam spoustu šikovných hráčů, kteří hrají za reprezentace. Mladá Boleslav předváděla trochu jiný styl hokeje. Hráli trochu silověji a více dohrávali.

Který duel byl pro vás náročnější?
Těžší bylo pro nás utkání s Libercem, protože to bylo až někdy do 58. minuty vyrovnané. Pořád jsme se museli soustředit na hru. Kdežto proti Boleslavi jsme po dvou třetinách vedli 5:0, takže soustředění mohlo malinko odpadnout. To je ale asi jediná věc.

Čím to bylo, že jste se proti Bruslařům takhle rozstříleli?
Hra byla vyrovnaná, ale my jsme měli štěstí, takže nám to tam párkrát padlo. Na začátku druhé třetiny jsme zápas definitivně rozhodli.

I vedení pěti gólů se dá ztratit… Jaké jste dostali pokyny do posledního dějství?
To je pravda, to se dá. To známe i z vlastních zkušeností. My jsme chtěli poslední třetinu hlavně vyhrát, abychom si přenesli sebevědomí do dalšího zápasu. To se povedlo.

„Mám radši menší kluziště, na velkých se občas člověku ani moc nechce.“

Je pro vás velká výhoda hrát na domácím ledě?
Určitě, protože máme menší kluziště. Známe to tady a jsme tady na to trénovaní. V tomhle ohledu se nám doma hraje lépe. Já mám menší kluziště i radši, protože je hra rychlejší a je na všechno méně času. Na velkých hřištích se občas člověku ani moc nechce. (směje se)

Čtvrtou příčku budete obhajovat třikrát venku. S čím do duelů půjdete?
Teď jsme s umístěním spokojeni, ale musíme jít pořád dál s pokorou a neuspokojit se. Moravské týmy plus Salcburk hrají úplně jiný hokej, než jsme zvyklí. Chceme se na ně dobře připravit a určitě něco vyhrát.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Co by mohlo na Třinec, Vítkovice a Red Bull zabrat?
Mohla by na ně platit rychlost a síla v útoku, protože hrají silovější hokej a jsou na tom silově lépe jak my. V osobních soubojích je moc přetlačovat nebudeme.

Oceláři teď nemají vůbec dobrou formu. Bude pro vás výhoda, že mohou mít hlavy dole?
Nemá to teď ani cenu říkat, jsou teprve čtyři zápasy soutěže. Sice na ně nemusela padnout forma, ale i tak je to kvalitní tým. Vůbec tam nemůžeme jet s tím, že vyhrajeme snadně. To určitě ne.

Vám se osobně hodně daří, což jste korunoval i hattrickem. Užil jste si ho?
Byl to pro mě první hattrick ve starším dorostu i juniorech. Bylo to moc hezké, užíval jsem si to. Proti Liberci jsem měl prostě dobrý den. Nedokážu říct, čím to přesně je. Měl jsem teď taky hodně štěstí a kluci pro mě góly hezky připravili. Většinou mi to stačilo jenom proměnit.

„Pro mě byl nejhezčí první gól z hattricku, protože jsem ho dal golfákem. Takový gól jsem nedal za celý život.“

Za který gól byste se pochválil?
Pro mě byl určitě nejhezčí ten první z hattricku, protože jsem ho dal golfákem. Takový gól jsem nedal za celý život. To pro mě bylo hodně kuriózní, protože na golfáky nemám moc sílu, takže se tak nesnažím střílet. Raději střílím příklepem. Teď jsem se ale nějak rozhodl, zkusil to a padlo to tam.

Z pohledu čísel jste udělal od minulého ročníku celkem velký progres. Čím to je?
Měl jsem kvalitní letní přípravu, jak individuální, tak i s A-týmem Kladna. Zvykl jsem si trochu na jiný styl hokej, dalo by se říct, je takový rychlejší. Snažím se to přesunout i do juniorů, kde se to zatím vyplácí. Musím to ale zopakovat, teď jsem měl dost štěstí. Musím dál pracovat a neusnout na vavřínech.

V čem jste se během letní přípravy nejvíce posunul?
Oproti ostatním klukům ztrácím v síle, takže jsem nejvíce pracoval na ní. Tak jsem se snažil rozvíjet rychlost.

Jaké máte před sebou cíle do sezony?
Jako tým bychom se chtěli dostat dost vysoko. Na bodové osobní cíle si moc nehraju, chtěl bych si zahrát za A-tým občas nějaký zápas. Další cíle už na tuhle sezonu nemám.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz