Brož vede juniorku a debutoval za Slavii: Chtěl bych získat tu vyčůranost

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jaroslav Brož táhne v DHL Extralize juniorů pražskou Slavii, která je ve své skupině druhá pouze o jeden rozdílový gól ve skóre. Za dobré osobní i týmové výsledky si kapitán vysloužil debut v dospělém hokeji, když nastoupil za sešívané v Přerově. Nyní bude pokračovat v A-týmu, ale jedním hlasem slibuje maximální nasazení v obou mužstvech. „Budu se snažit hrát co nejlépe, ať už budu v juniorce nebo áčku,“ říká odhodlaně.

Nový fanshop

Osmnáctiletý forvard odjel s hlavním týmem Slavie k 17. kolu Chance ligy do Přerova, kde Pražené podlehli bez vstřeleného gólu. „Jsem za tu šanci hodně rád. Hodně mě mrzí, že jsme prohráli, protože jsme na ně měli,“ lituje Jaroslav Brož, jenž odehrál téměř šestnáct minut, a měl tak čas na srovnání druhé nejvyšší soutěže s mládeží.

„Cítil jsem se dobře a dostal jsem prostor. Je opravdu poznat, jak říkají někteří hráči, že první liga je jedna z nejrychlejších nebo možná úplně nejrychlejší v Česku. Na všechno je tam o dost méně času. Hrozné je, že jsem byl u tří gólů. Už si ani nepamatuju zápas, kdy jsem byl u tolika,“ marně loví v paměti.

O premiérovém startu se mladý útočník dozvěděl v sobotu po duelu juniorky s Kladnem, takže měl dost času na přemýšlení. „Byl jsem nervózní jen na prvním cvičení při tréninku. Pak jsem se dozvěděl, s kým budu v lajně, chlapi byli hrozně v pohodě a dost mi s nervozitou pomohli. Snažil jsem se to brát jako normální zápas, i když nebyl,“ vypráví Brož.

Mladíček se přidal ke zkušené dvojici Martin ŠagátZdeněk Kubica, od které se snažil pochytit všechno, co by mu mohlo v budoucnu pomoci. „Je znát, že jsou zkušení. Je zajímavé vidět, jak jezdí do soubojů a vyhrávají je. Chtěl bych od nich pochytit tu vyčůranost,“ culí se hokejista Slavie, jenž byl měl pokračovat v dospělém hokeji.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Teď půjdu s áčkem, ale nevím, jak to bude dál. Měl bych nastoupit proti Budějovicím. Budu se snažit hrát co nejlépe, ať budu v juniorce, nebo v áčku. Osobně chci určitě pomoci juniorce, jak to jenom půjde. Chceme se dostat do nadstavby a pak co nejdál v play off. I přesto je mým snem samozřejmě áčko,“ připojuje.

Jako nejproduktivnější hráč juniorky, kapitán a lídr táhne sešívané k postupu z lepší poloviny skupiny A. Slavia je aktuálně druhá, a to pouze o jeden rozdílový gól ve skóre za Chomutovem. „Ve své kategorii se na pozici lídra snažím držet. Je to zodpovědnost, ale taková, kterou mám rád. Určitě v žádném týmu není jen jeden lídr, a tak je to i u nás,“ říká Jaroslav Brož.

Svou pozici potvrdil i v posledním odehraném utkání proti Rytířům, když dovedl hattrickem svůj tým k vítězství po nájezdech. „Bylo to utkání ve vysokém tempu, důrazné a rychlé. V naší skupině se všichni rvou o každý bod. Věděli jsme, že má Kladno výborné přesilovky, takže nás velmi povzbudilo, když jsme dali gól v oslabení,“ přiznává.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Brož otevřel skóre zápasu, v 52. minutě vyrovnal na 3:3 a v samostatných nájezdech si připsal vítěznou trefu. „Na brankáři Kladna už jsme si letos vylámali hodněkrát zuby. O to více jsem rád, že nám to tam konečně napadalo. Že jsem dal góly já, už je jenom sladký bonus navíc,“ uvádí střelec tří branek.

„Velkou zásluhu na mém hattricku má Roman Málek, který vychytal všechny nájezdy a já mohl rozhodnout. Už si nevzpomínám, kdy jsem dal tři góly. Vždycky mám třeba dva plus jedna, ale hattrick už jsem dlouho neměl,“ pokračuje na adresu povedeného utkání.

Slavia v předchozích zápasech porazila všechny soupeře ze skupiny, což ji i se zmíněným dvoubodovým vítězstvím posunulo blíže postupu. „Snažíme se nemyslet na předchozí výhry. To je asi hlavní. Chceme chodit do zápasů s čistou hlavou. Věděli jsme, že můžeme porazit každého. Že jsme to zvládli, je super,“ libuje si nad vítěznou sérií, kterou budou slávisté chtít prodloužit.

„Bude to velmi těžké, budeme se všichni snažit, jak nejlépe budeme moci. Máme na to, abychom získali první místo a udrželi se na něm. Věřím nám,“ dodává Brož, jehož celku by k tomu měl pomoci i týmový duch. „Všichni máme skvělý smysl pro humor a rozumíme si. Vytváříme dobrou atmosféru v šatně, kterou si umíme přenést na led,“ uzavírá Jaroslav Brož.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz