46 střel, 2 góly. Juniory zklamala koncovka, Slovákům vzali jen bod

Foto: Karel Švec, ČSLH

Čeští hokejisté do 19 let nezahájili turnaj čtyř zemí v Hodoníně podle představ. Přestože v derby Slováky přehráli a přestříleli výrazným poměrem 46:16, získali jen bod za porážku v prodloužení.

Nový fanshop

Slovensko je na turnaji soupeřem, jenž rozhodně nevzbuzuje tolik respektu jako Rusové a Finové. Proto je obrovská škoda, že čeští mladíci tenhle vstup nezvládli.

„Myslím, že jsme nehráli špatně. Měli jsme ale problém s koncovkou. Měli jsme přes čtyřicet střel a gólů jsme měli vstřelit víc. Jinak si myslím, že nasazení kluků a všechno ostatní bylo v pořádku,“ říká trenér Rostislav Vlach.

Domácí hokejisté měli spoustu příležitostí jít do vedení, přesto po dvě třetiny platil bezbrankový stav. Až ve 44. minutě ho zlomil Slovák Lukáš Lunter. Češi si ale připravili odpověď, Oscar Flynn s Danem Przybylou vměstnali dva góly do rozmezí minuty a půl. Skóre ovšem v 57. minutě vyrovnal Pavol Regenda a po 70 sekundách prodloužení rozhodl Jakub Köver – tedy slovenský útočník, jenž působí v juniorce Chomutova.

Foto: Karel Švec, ČSLH

„Byli jsme všechny tři třetiny lepší, akorát jsme neměli to štěstí, abychom dali gól,“ smutní Ondřej Machala, jenž byl za Čechy vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Kde byl podle něj problém? „Možná to bylo ovlivněné tím, že jsme s klukama dlouho nehráli zápas. Musíme se při střelbě víc koncentrovat, měli jsme plno střel nepřesných. Doufáme, že to tam příště padne,“ hlásí odhodlaně.

Slováci si také vytvořili pár nebezpečných šancí, ale celkově byla efektivita jasně na jejich straně. „Možná to bylo tím, že někteří hráči měli dlouhodobější herní výpadek, možná i trochu z přemíry snahy, jak chtěli ty góly dát a nevedlo se jim to. Věřím, že zítra se dáme dohromady a bude to lepší,“ burcuje Vlach.

Ovšem druhý den staví české reprezentanty před těžší výzvu. V 18:30 vyjedou do boje proti Rusům, kteří v úvodní bitvě podlehli 1:2 Finsku. „Rusko je vždycky těžký soupeř. Musíme se zlepšit v koncovce a věřím, že budeme bodovat,“ hlásí český trenér. „Jsou to výborní bruslaři, silní na puku, takže se určitě s trenéry podíváme na video a připravíme se na ně,“ dodává Ondřej Machala.

Foto: Karel Švec, ČSLH

ČESKO – SLOVENSKO 2:3 po prodloužení (0:0, 0:0, 2:2 – 0:1)

Branky a nahrávky: 52. Flynn (Kvasnička, Machala), 53. Przybyla – 44. Lunter (Kupec, Nahálka), 57. Regenda (Kalousek, Zahradník), 62. Köver.
Rozhodčí: Čech, Mrkva – Rampír, Otáhal.
Vyloučení: 3:7.
Bez využití.
Střely na branku: 46:16 (14:4, 17:4, 15:7 – 0:1).
Diváci: 627.
Nejlepší hráči: Ondřej Machala – Samuel Hlavaj.
Česko: Škarek – Buchtela, Kvasnička, Dosek, Šalda, Muška, Gaspar, Jenáček, Rutar – Toman, Flynn, Machala – J. Roubal, Przybyla, Eret – Chlán, Navrátil, Blaško – Martínek, Václavek, Mašín. Trenéři: Vlach a Krátoška.
Slovensko: Hlavaj – Švec, Maňák, Nahálka, Kupec, Palacko, Jakab, Turian, Brincko – Baláž, Giertl, Lunter – Pavlík, Mriglot, Magdolen – Zahradník, Kalousek, Regenda – Juščák, Köver, Gergel. Trenéři: Bokroš, Feneš a Pažítka.

Foto: Karel Švec, ČSLH

RUSKO – FINSKO 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 27. Šaškov (Šen, Jaremčuk) – 21. Ikonen (Ylönen, Jokinen), 24. Laaksonen (Ylönen).

Tabulka po prvním dni

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Finsko 1 1 0 0 0 2:1 3
2. Slovensko 1 0 1 0 0 3:2 2
3. Česko 1 0 0 1 0 2:3 1
4. Rusko 1 0 0 0 1 1:2 0

Další program turnaje

Sobota 7. dubna:
15:00 Finsko – Slovensko, přímý přenos »
18:30 Česko – Rusko, přímý přenos »

Neděle 8. dubna:
15:00 Slovensko – Rusko, přímý přenos »
18:30 Česko – Finsko, přímý přenos »

Foto: Karel Švec, ČSLH

Foto: Karel Švec, ČSLH

Share on Google+

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz