Matiaško se ohnal po rozhodčím, nezahraje si až do ledna!

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Téměř měsíc a půl bude bez hokeje útočník třinecké juniorky Michal Matiaško. Od disciplinární komise totiž dostal vysoký trest za svůj prohřešek z utkání turnaje O Pohár DHL proti Liberci.

Esport hokejová liga

Matiaško nedokončil zápas Ocelářů proti Bílým Tygrům, který se hrál na třineckém ledě v pátek 22. listopadu. Ve 34. minutě za stavu 3:3 inkasoval trest ve hře za prohřešek, který hlavní rozhodčí Jakub Koziol v zápise o utkání popsal následovně:

V čase 33:31 udělen hráči D č. 40 TH za NESP. (Během hry po kontaktu se soupeřem hráč D č. 40 upadl na led a následně se vědomě ohnal holí po HR, kterého zasáhl).

Oceláři bez něj vyhráli 4:3 po nájezdech, devatenáctiletý útočník s extraligovými zkušenostmi z Olomouce následně musel vynechat zápas proti Mladé Boleslavi. Nyní už zná verdikt disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje, která jeho vyloučení projednávala:

Hráč se svým jednáním v čase Utkání 33:31, které bylo rozhodčími Utkání kvalifikováno jako Nesportovní chování dle čl. 168 Pravidel ledního hokeje 2018 - 2022, dopustil disciplinárního provinění dle přílohy č. 2 části A bodu 5. písm. c) Soutěžního a disciplinárního řádu Českého svazu ledního hokeje z.s. (dále jen „SDŘ“), za což se mu v souladu s čl. 502 písm. c) SDŘ a ve smyslu přílohy č. 2 části A bodu 5. písm. c) SDŘ ukládá trest zastavení činnosti od 23. 11. 2019 do 7. 1. 2020 včetně.

Michal Matiaško tedy bude svému týmu chybět v následujících deseti zápasech turnaje O Pohár DHL! Jeho trest je v letošním ročníku mládežnických soutěží vůbec nejdelším, skončí až po derby Vítkovice – Třinec. Mladý forvard bude poprvé moci naskočit do dvojutkání Ocelářů na hřištích Sparty a Slavie.

Pro obhájce juniorského titulu půjde o citelnou ztrátu, neboť Matiaško od svého říjnového příchodu nasbíral v 10 startech 11 bodů za čtyři góly a sedm asistencí. Třinec i tak zatím zůstává až na 17. místě tabulky a jeho ztráta na nejlepší týmy dál narůstá.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz