Mastná pokuta pro Duklu! Její fanoušci řádili, pokusili se napadnout i hráče

Foto: Markéta Křížová, hcdukla.cz

Disciplinární komise Českého hokeje potrestala Jihlavu finanční pokutou ve výši 50 tisíc korun za nepřístojnosti fanoušků v průběhu pátého čtvrtfinálového utkání s Litoměřicemi.

HokejkaTV

Disciplinárka řešila chování jihlavských příznivců na základě skutečností uvedených v zápise o utkání. Hlavní arbitři Svatopluk Kopeček a Josef Barek uvedli, že domácí fanoušci během zápasu opakovaně vhazovali předměty na ledovou plochu, ve třetí třetině dokonce i na litoměřickou střídačku.

„Navíc vulgárně napadali hráče soupeře a rozhodčí. Došlo i k pokusům napadnout soupeřova hráče v prostoru hráčských lavic a v závěru utkání k odpálení pyrotechniky v sektoru domácích fanoušků,“ píše se v oficiální tiskové zprávě. Dukla tak musí zaplatit finanční pokutu ve výši 50 tisíc korun.

Bedřich Ščerban pro web hcdukla.cz

„Je to již několikátý prohřešek během posledních dvou sezon. Od takového chování se striktně distancujeme. Já sám jsem některé návštěvníky na konci zápasu důrazně upozorňoval, ať na ledovou plochu či střídačku hostí nehází žádné předměty. Znovu jsme trestáni i za použití pyrotechniky. Do následujících zápasů ještě zintenzivníme náš kamerový systém. Věřím, že se návštěvníci po této vysoké pokutě dalšího podobného jednání vyvarují. V opačném případě budeme spolupracovat s Policií ČR na odhalení těchto viníků a případné škody vymáhat soudní cestou.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz