Litvínov zase na dně. Musíme zpátky do práce! velí obránce Pilař

Foto: hcverva.cz

Páteční utkání mezi Litvínovem a Zlínem nabídlo taktickou partii. Hosté vyráželi z pevné obrany do smrtících protiútoků, díky kterým si zajistil během dvou třetiny pohodové vedení. To i přes nervózní závěr udrželi až do závěrečné sirény, po které se radovali z vítězství 3:1. Domácí Chemici tak jenom potvrdili špatnou vzájemnou bilanci, o které ví i zkušený obránce Litvínova Karel Pilař (na snímku).

Plekanec Chance liga

Se Zlínem to opět nevyšlo, co k tomu říci?
Neproměnili jsme šance, které jsme měli. V závěru už to bylo hodně těžké, když jsme prohrávali 0:3. Měli jsme hned několikrát přesilovku pět na tři, ale na nějaký zvrat už asi bylo pozdě. Stejně jsme nic nedali, jeden gól z tolika přesilovek je málo.

Proti Třinci musíme hrát jinak, hlásí Peter Jánský

Dalo se vytěžit víc?
Ano. Myslím, že to nebylo tak špatné. První gól Zlína nás asi trošku zaskočil, jim se naopak zvýšilo sebevědomí. Hráli svoji hru, naráželi jsme na pevnou obranu Zlína. Postupem času se to jenom horšilo.

Opět jste padli na dno extraligové tabulky, jak to vnímáte?
Věděli jsme, že to asi takhle dopadne. Dole to je hodně srovnané a jedna porážka znamená okamžitě poslední místo. Kdybychom vyhráli, můžeme být někde ve středu… Takhle musíme zpátky do práce!

Mrzí to tím víc, že právě utkáním se Zlínem jste se definitivně mohli odrazit výš?
Taková je realita. Jsme dole, uvidíme, jak to dopadne v neděli.

Čím je Zlín tak nepříjemný? Není tajemstvím, že se vám proti němu dlouhodobě nedaří.
Nevím, zase tak dlouho v Litvínově nejsem. Znám tu nepříznivou statistiku. Mají dobře promakanou defenzívu. My chceme hrát hokej, oni nám jednou dvakrát ujedou – a je po zápase. Je to utvrdí v té hře, že mohou být zalezlí, nemusejí nic otevírat.

S Třincem v neděli to asi bude úplně jiný zápas, co říkáte?
Rozhodně. Mělo by to být ofenzivní utkání.

Sestřih utkání HC VERVA Litvínov – Aukro Berani Zlín

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz