Liga mistrů bez Slováků, začne až v říjnu rovnou vyřazovacími boji

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Hokejová Liga mistrů začne oproti původnímu plánu o měsíc později, tedy v říjnu, a rovnou vyřazovacími boji. Vedení CHL tak rozhodlo z důvodu nejistoty ohledně startu soutěží v jednotlivých zemích.

Aplikace Tipsport extraligy

„Soutěže se účastní týmy ze třinácti zemí, celý vývoj závisí na rozhodnutích a zavedených opatřeních třinácti různých vlád. Všechny týmy musí mít povolené vycestování a naším cílem je hrát za účasti fanoušků, takže jsme se rozhodli být proaktivní a začátek ligy odsunout,“ líčí prezident CHL Peter Zahner v oficiální tiskové zprávě.

Začátek Ligy mistrů je nově naplánován až na 6. října, pozměněn tak musel být i hrací formát. 32 účastníků bude rozděleno do dvojic a vstoupí rovnou do vyřazovacích bojů, v sériích se budou hrát klasicky dva zápasy – doma a venku. Stejným způsobem se bude postupovat až do semifinále, finálová bitva proběhne 9. února.

„Zkoumali jsme několik různých formátů a shledali jsme, že vyřazovací systém je nejférovější možnost, kterou můžeme nabídnout. Naším cílem je zúčastněným klubům učinit plánování co nejjednodušším, všichni teď čelíme nevídaným výzvám. Věříme, že rozhodnutí všem klubům usnadní přípravy na sezonu," dodává Zahner.

Losování šestnácti dvojic je na programu 20. května, živě jej můžete sledovat na webových stránkách soutěže či na oficiálním Facebooku. V osudí budou také tři české kluby. Liberec a Třinec, dva nejlepší týmy dlouhodobé části, doplní třetí Sparta, která se vrací poprvé od sezony 2016/17, kdy se dokázala probojovat až do finále.

Liga mistrů bez Slováků, divokou kartu dostalo Grodno

Soutěže se nezúčastní žádný slovenský klub. Vedení tamní extraligy nabídlo své místo kvůli problémům s infrastrukturou kvalifikovaného týmu, Banská Bystrica by musela při rekonstrukci své areny odehrát zápasy na menším stadionu. Divokou kartu tak dostalo běloruské Grodno, které v domácí soutěži skončilo druhé.

„Bělorusko je nejlépe postavenou Challenger ligou v žebříčku CHL, a proto pro nás bylo logickým krokem pozvat do soutěže druhý nejlepší tým po základní části. Rozhodnutí je založeno na čistě sportovním měřítku, což je pro soutěž nejlepším řešením,“ vysvětluje Zahner s tím, že Něman už dřív v CHL ukázal své kvality.

Přehled účastníků Ligy mistrů pro ročník 2020/21:

Frölunda, Lulea, Färjestad, Rögle, Skelleftea (všechny Švédsko), Curych, Zug, Davos, Ženeva, Biel (všechny Švýcarsko), Kärpät Oulu, Lukko Rauma, Tappara Tampere, Ilves Tampere (všechny Finsko), EHC Mnichov, Mannheim, Straubing, Eisbären Berlín (všechny Německo), Bílí Tygři Liberec, Oceláři Třinec, Sparta Praha (všechny ČR), Salcburk, Bolzano, Vídeň (všechny EBEL), Junosť Minsk, Grodno (Bělorusko), Aalborg (Dánsko), Cardiff (Velká Británie), Grenoble (Francie), Stavanger (Norsko), Tychy (Polsko), SönderjyskE (Dánsko, vítěz Kontinentálního poháru).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz