Lang po dvou osmičkách: Je dobře, že jsme se tak rozstříleli

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Papírově by mělo jít o jednoznačnou sérii, ale hned začátek ukázal, že takhle to vždycky nefunguje. Starší dorostenci Plzně se nechali Zlínem dokonale zaskočit. Pak ovšem zabrali a po dvou kanonádách jim chybí krok do čtvrtfinále.

HokejkaTV

Indiáni vstupovali do play off jako třetí tým nadstavby, jejich vítězné rozpoložení se s tím zlínským nedalo moc srovnat. Jenže Berani i navzdory dlouhé cestě začali mnohem lépe a po 14 minutách úvodní bitvy vedli 3:0!

„Byli jsme hodně zaskočení, doslova mimo. Ale semkli jsme se, hráli jako tým, dohnali skóre a nakonec i zvítězili,“ oddechuje kapitán Matěj Kolda. „V prvním zápase jsme nečekali, že na nás takhle vlétnou. Potom jsme se už ale aklimatizovali na jejich hru a přehráli je, což se projevilo i ve druhém utkání,“ pokyvuje Martin Lang.

Jejich mužstvo v nadstavbě neprojevovalo přehnaně útočnou tvář, ale teď tomu bylo jinak. První zápas Plzeňští otočili pěti góly v poslední třetině do vítězného stavu 8:5, ve druhém vyhráli dokonce 8:2. „Úplně jsme to nečekali, ale jsme ofenzivní mužstvo a je dobře, že jsme se takhle rozstříleli. Do obrany nám to tolik nejde, tak to musíme nahrazovat v útoku,“ usmívá se Lang.

Skóre druhé bitvy bylo pro indiány nakonec hodně lichotivé. Tentokrát si ho ale vysloužili perfektním startem, po první třetině vedli 4:0, a i navzdory zaváháním v obraně už zápas nepustili.

„Zbytečnými chybami a fauly jsme si to ještě lehce zkomplikovali, toho se musíme vyvarovat,“ ví Kolda. Indiány několikrát musel zachraňovat i brankář Martin Altrichter, na něhož útočili zlínští nájezdníci. „O přestávkách jsme to řešili, na to si taky musíme dát pozor. Ale gólman nás dnes opravdu podržel,“ chválí Altrichtra forvard, jenž ke druhé výhře pomohl dvěma asistencemi.

To pro Martina Langa jsou pravidelné bodové příspěvky rutinou. Český reprezentant do 17 let nasázel ve 35 utkáních dlouhodobé fáze 37 gólů a přidal 22 asistencí.

A svou roli potvrzuje i v osmifinále, za dva zápasy zapsal sedm bodů. V sobotu se blýskl dokonce hattrickem. „Tohle je můj úkol. Musím bodovat a pomáhat týmu. Očekává se to ode mě a jsem rád, že se mi to daří,“ ujišťuje nadaný útočník ročníku 2001, jenž zase navazuje na prověřenou spolupráci s Filipem Přikrylem.

Série se teď za stavu 2:0 pro Plzeň stěhuje do Zlína, kde se může rozhodnout už v úterý. „Rozhodně chceme vyhrát už první zápas, abychom měli klid a mohli se soustředit na další duely,“ říká jednoznačně Matěj Kolda. „Chceme sérii za každou cenu ukončit a pošetřit síly,“ souhlasí Martin Lang.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz