Kundrátek bude po 10 letech Ocelářem. Z čínského Kunlunu jde do Třince

Foto: Michal Eger

Před několika dny skončil v čínském Kunlunu, tehdy Tomáš Kundrátek zvažoval, zda zvolit jiné zahraniční angažmá, nebo se vrátit do Česka. Nakonec si vybral druhou variantu. „Tomáš se dohodl na spolupráci s Třincem, kde hrál před odchodem do ciziny. Další působení v zahraniční soutěži nevylučuje, ale teď chce pomoci Ocelářům," konstatuje Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Eurohockey Services, jež hráče zastupuje.

Jágr Chance liga

Kundrátkovo angažmá v Třinci je potvrzeno do konce sezony s možností další spolupráce. „Za předpokladu velmi zajímavé nabídky z KHL by Tomáš mohl odejít. Ta možnost po dohodě s vedením třineckého klubu platí do 20. ledna příštího roku, třeba do KHL ale přestupy končí už 27. prosince," vysvětluje Vůjtek.

Tomáš Kundrátek míří k Ocelářům po víc než deseti letech. „Naposledy za Třinec hrál v ročníku 2007-08. Pamatuju si ho ještě z doby, kdy jsem sám v klubu působil. Tehdy to byl nadaný obránce s velkou perspektivou, teď je Tomáš velmi zkušeným bekem, který výkonnost prokazoval ve všech klubech KHL, kde působil," pokračuje Vůjtek.

Foto: hcslovan.sk, lszphotography.com

Připouští, že o účastníka letošní olympiády a dvou světových šampionátů byl zájem v cizině. „Jenže Tomáš trávil poslední tři měsíce bez rodiny. V Číně to pro něj nebyla snadná situace. Navíc doma dlouho nehrál. Když se s nabídkou ozvalo vedení Ocelářů, hodně ho to zaujalo. Měl zájem odejít do klubu s nejvyššími ambicemi, Tomáše moc láká zabojovat o extraligový titul. Navíc všichni víme, že v Třinci je špičková hokejová organizace," dodává Vůjtek.

Při rozhodování podle něj hrála roli také skutečnost, že Kundrátek pochází z Přerova. Domů to bude mít tím pádem blízko. „Sešlo se víc důvodů, ten hlavní se týká sportovních cílů klubů. Tomáše to hodně motivuje," reaguje Kundrátkův zástupce. Reprezentační obránce je už víc než týden v Česku. „Jakmile přiletěl z Číny, hned se pustil do tréninku. Je připraven okamžitě naskočit," potvrzuje Vůjtek.

Foto: hctorpedo.ru

Pokud by Kundrátek obdržel do 20. ledna 2019 lukrativní zahraniční nabídku, může z Třince odejít. „Je to normální věc u hokejistů, kteří jsou na extraligové poměry nadstandardními hráči," konstatuje na webu třineckého klubu sportovní ředitel Jan Peterek. „Vážíme si toho, že Tomáš chce za nás hrát a že jsme pro něj po jeho konci v Kunlunu první volbou. Tomáš je jedním z hráčů, kterého jsme vychovali pro světový hokej přímo v Třinci. Stále ho bereme jako našeho hráče, a proto jsme čekali, až jednou Tomášovy kroky povedou zpátky ze zahraničí k nám. Těšíme se na vzájemnou spolupráci,“

Bývalý zadák Washingtonu strávil poslední období v ruské Kontinentální lize. Během léta 2015 přešel Kundrátek z organizace Capitals do Rigy, později prožil povedenou etapu ve Slovanu Bratislava. Minulou sezonu strávil v Nižném Novgorodu, v té letošní sehrál za čínský Kunlunu 25 zápasů KHL, přičemž si připsal tři nahrávky.

Nyní po víc než deseti letech hlásí návrat do Tipsport extraligy, šikovný bruslař s kvalitní rozehrávkou a střelbou bude znovu Ocelářem. Pokud se podaří vyřídit všechny náležitosti, třinecký dres by účastník Světového poháru 2016 měl poprvé obléci v pátečním domácím utkání proti Chomutovu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz