Kometa láká ještě jednoho beka. Kdy se připojí kanonýr Mueller?

Foto: Martin Kocourek, hc-kometa.cz

Také hráči Brna nezaháleli a zahájili přípravu na ledě. Ovšem zatím bez talentovaného Stanislava Svozila, jenž je na turnaji s českou dvacítkou, a amerického kanonýra Petra Muellera.

Fanshop národního týmu

Třiatřicetiletý forvard se zkušenostmi z NHL loni v extralize dominoval. Získal 64 bodů v základní části, k týmu se brzy připojí.

„Pokud půjde všechno podle plánu, Peter Mueller se k nám připojí 29. července,“ upřesnil hlavní trenér Jiří Kalous pro klubový web.

V Brně po sezoně skončil Jakub Klepiš, Petr Zámorský, Jakub Valský, Peter Schneider nebo třeba Karel Vejmelka. Ten však zkusí zabojovat o dres Arizony v NHL.

S Kometou se ale zatím připravuje, a to do doby, než odletí do zámoří.

Na jih Moravy ale přišlo devět posil: například Slovák Michal Krištof, Marcel Haščák, brankář Matěj Tomek nebo ofenzivní bek Marek Ďaloga.

„Chtěl bych něco vyhrát, zatím se mi to v kariéře nepovedlo."

„Byl to dost svižný trénink. Zvykám si na to. Všechno je ale příjemné,“ uvedl v rozhovoru pro web Komety Ďaloga, jenž byl na minulém MS jako kapitán Slovenska.

Dvaatřicetiletý obránce přichází s velkými ambicemi: „Chtěl bych něco vyhrát, zatím se mi to v kariéře nepovedlo. Tady je silný kádr i trenérský štáb.“

On by však na ledě mohl mít i nového spoluhráče. Angažmá Vojtěcha Mozíka totiž nakonec z rodinných důvodů rychle skončilo.

„Monitorujeme trh. S jedním obráncem jsme v kontaktu a je to otevřené,“ prozradil Kalous pro Brněnský deník. Jméno ale nechtěl specifikovat.

Aktuální soupiska HC Kometa Brno

Brankáři:
Lukáš Klimeš, Michael Schnattinger, Matej Tomek.

Obránci:
Tomáš Bartejs, Marek Ďaloga, Michal Gulaši, Rhett Holland, Radek Kučeřík, Dalimil Mikyska, Vladimír Roth, Stanislav Svozil.

Útočníci:
Jakub Brabenec, Martin Dočekal, Marcel Haščák, Petr Holík, Luboš Horký, Andrej Kollár, Michal Krištof, Silvester Kusko, Alexander Mallet, Peter Mueller, Radovan Pavlík, Daniel Rákos, Vojtěch Střondala, Eduard Šalé, Tomáš Šoustal, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz