Juniorští šampioni z Třince zamíří potřetí v řadě na Světový pohár

Foto: Junior Club World Cup 2018

Ani letos nebude na klubovém Světovém poháru juniorů chybět český zástupce. Potřetí v řadě se do Ruska vydají mladíci Třince – aktuální mistři DHL Extraligy juniorů. A čeká je obrovsky nabitá konkurence!

HokejkaTV

Světového poháru se od úvodního ročníku 2011 účastnilo pět českých klubů. Karlovy Vary vybojovaly hned v prvním roce stříbro, potom na medaili nedosáhly Vítkovice, Chomutov ani Sparta. Zadařilo se až v roce 2017 Třinci, který získal bronz.

Loni už Oceláři svůj úspěch nezopakovali. Ze čtyř zápasů vyhráli jen ten proti Davosu, od zbylých tří soupeřů dostali po sedmi gólech a skončili na šestém místě z osmi. Přesto ale završili sezonu ziskem domácího titulu – dlužno říct, že v mnohem silnější sestavě. Později klíčoví hráči z farmy ve Frýdku jako Malík, Raška či Peterek na srpnový turnaj nejeli.

Letos se Třinec vydá do Ruska potřetí v řadě. Světový pohár se koná od 23. do 31. srpna znovu v Soči, a opět bude mít špičkové obsazení – představí se na něm mistři ze tří nejsilnějších evropských zemí! Osm týmů bude později rozděleno do dvou základních skupin, na koho můžou Oceláři narazit?

Foto: Junior Club World Cup 2018

Domácí země postaví tentokrát jen jednoho zástupce. Lokomotiv Jaroslavl vyhrál loňský ročník a z dvou účastí má dvě zlaté medaile, za poslední čtyři roky navíc třikrát opanoval ruskou MHL.

Dorazí i úřadující šampioni ze Švédska a Finska, tedy MODO Örnsköldsvik a Kärpät Oulu. Za Kärpät může nastoupit i český útočník Zdeněk Sedlák, jenž v klubu po uplynulé sezoně podepsal novou smlouvu na dva roky s opcí a zkusí si vybojovat místo v A-týmu.

Stejně jako Třinec poletí do Ruska potřetí za sebou i mladíci z Davosu, ti naposledy získali ve švýcarské soutěži bronz. Mezinárodní Alpskou hokejovou ligu bude zastupovat Red Bull Salcburk, který mimochodem podobně jako Karlovy Vary dříve hrál i ruskou MHL.

Šestici evropských celků doplní dva zámořské, své výběry vyšlou do Soči nižší soutěže Alberta Junior Hockey League a North American Hockey League. AJHL spadá do druhé úrovně na západě Kanady, NAHL zase ve Spojených státech pod USHL.

Foto: Junior Club World Cup 2018

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz