Juniorky vyrazily do olympijské Koreje. I s rouškami a gólmankou do pole!

Foto: Lubomír Johan

České hokejistky do 18 let už v únoru pravidelně startují nový cyklus s vrcholem na příštím mistrovství světa. Letos ale pojaly přípravu netradičním způsobem. I s řadou starších hráček se poprvé vydaly na turnaj Legacy Cup, který hostí Jižní Korea.

Víkendový turnaj se koná v Kangnungu, tedy aktuálně velmi známém městě na východním korejském pobřeží. Právě tady před dvěma lety probíhaly v rámci všech halových sportů boje zimních olympijských her!

Výjimkou není ani obří hokejový stadion, na němž si juniorky ve čtvrtek odpoledne místního času po dlouhé cestě poprvé zatrénovaly. Od pátku do neděle se na jeho ledě postupně střetnou s Německem, domácím výběrem Jižní Koreje a Polskem.

Specifický turnaj odehrají v úzkém složení, trenéři Pavel Zuziak a Martin Vojtek mají k dispozici jen dvě brankářky, šest obránkyň a osm útočnic. To však ještě není velká kuriozita – zato jméno jedné z hráček v poli ano.

V obraně si totiž zahraje Kateřina Dvořáková, jež má z dívčích reprezentací řadu zkušeností. Ovšem jako brankářka! Realizační tým sáhl k netradiční variantě vzhledem k marodce a velkému počtu omluvenek, které mu dorazily.

Sluší se dodat, že pro Dvořákovou nepůjde o žádnou novinku. V poli už nastupovala doma v žákovské i ženské lize a rozhodně se neztratila. Škoda, že sympatické dívence z Benešova scházejí centimetry, jinak by ani neměla důvod brankoviště opouštět. Vždy totiž patřila mezi nejšikovnější gólmanky.

Největší zastoupení v kádru mají hráčky ročníků 2002 a 2003, k mladému týmu se však přidaly ještě čtyři starší: Adéla Škrdlová, dvojčata Alexandra a Sandra Halounovy a také americká rodačka Lenka Serdar, již po získání českého občanství už vyzkoušel trenér seniorské reprezentace Petr Novák a rovněž patří do jeho širší sestavy.

Nominace českého týmu

Brankářky:
Viktorie Švejdová (MODO, Švédsko), Alexandra Hřívová (Karviná).

Obránkyně:
Kateřina Dvořáková (Kladno), Denisa Habartová (Příbram), Eliška Vaněčková (Havířov), Adéla Škrdlová (Třebíč), Viktorie Chladová (Ledeč nad Sázavou), Zuzana Černá (Benešov).

Útočnice:
Sandra Halounová, Alexandra Halounová (obě Rokycany), Lenka Serdar (Memmingen, Německo), Kateřina Petřeková (Olomouc), Patricie Škorpíková (Karviná), Anna Kalová, Michala Machková (obě Kadaň), Gabriela Hrubanová (Prostějov).

Realizační tým:

Manažer: Lubomír Johan
Hlavní trenér: Pavel Zuziak
Kustod / asistent trenéra: Martin Vojtek
Lékař: MUDr. Radim Jünger

Program českého týmu na turnaji

Pátek 7. února:
5:00 Česko – Německo

Sobota 8. února:
11:00 Jižní Korea – Česko

Neděle 9. února:
4:00 Polsko – Česko

Začátky jsou uvedeny v českých časech, v Jižní Koreji je o 8 hodin víc.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz