Juniorky daly Norkám osmičku, na finském turnaji končí třetí

Foto: Lubomír Johan

České hokejistky do 18 let obsadily na turnaji Kuortane Cup ve Finsku třetí místo. Po dvou porážkách potvrdily roli jasných favoritek proti Norsku, střeleckou převahu 56:6 přetavily ve vysoké vítězství 8:0.

„Od začátku jsme byli daleko lepším týmem. Akorát v první třetině jsme pořád přemýšleli, chtěli jsme najít nějakou ideální pozici, takže jsme nešli důrazně do brány a nestříleli jsme tolik, jak jsme si představovali,“ říká hlavní trenér Pavel Zuziak.

V úvodní části skórovaly Češky jen jednou zásluhou Hany Haasové, pak už se ale rozstřílely. „Řekli jsme si to v kabině a začalo to fungovat. Hráli jsme pořád u nich v pásmu, zápas jsme zvládli úplně s přehledem a výsledek 8:0 asi odpovídá. Třeba jsme mohli dát o dva tři góly víc,“ přemítá český kouč.

O další branky se postaraly dvakrát Tereza Mazancová, dvakrát Anna Kalová, jednou Barbora Bartáková, Denisa Habartová a Sára Čajanová. Národní tým vyslal na bránu 56 střel, celkem měl 99 pokusů!

Důležité bylo, že se prosazovaly i další formace vedle té elitní. „Všechny čtyři lajny si dokázaly vytvořit tlak u nich ve třetině. Norky se k nám dostaly opravdu ojediněle,“ pokyvuje Zuziak. O prostor v brance se podělily Julie Pejšová s Alexandrou Hřívovou, každá měla pouhé tři zákroky. Kvůli zdravotním potížím nemohla nastoupit Zuzana Černá.

Záznam utkání:

Juniorky tak skončily na turnaji třetí. Závěrečné vítězství pro ně bylo povinné, předešlé dvě bitvy s finskými výběry bohužel nezvládly.

„Dvě třetiny se nám úplně nepovedly a zkazily dojem z celého turnaje. Proti starším Finkám druhá třetina 1:4 a proti osmnáctce první 0:3,“ mrzí Zuziaka dva velké blackouty. „Promluvili jsme si o tom, že hokej musíme hrát šedesát minut a nesmíme si dovolit žádný výpadek. Zvlášť proti takovým těžkým soupeřům.“

Český lodivod věří, že hráčky pochopily, kde se stala chyba. Jinak totiž neodvedly špatnou práci. „Myslím, že si to uvědomily. Dneska to bylo vidět. Do zápasu vstoupily s obrovským nasazením, byl jich plný led. Norky byly samozřejmě slabší soupeř, ale někdy se i s nimi hraje špatně. Zvládli jsme to výborně, holkám nebylo kromě toho důrazu co vytknout,“ těší kouče.

K další akci se ženská osmnáctka sejde až v prosinci. To už vyrazí na turnaj série Euro Hockey Tour do finského Vierumäki, kde se bude pilně chystat na světový šampionát v Bratislavě.

„Měli bychom už mít i hráčky ze zahraničí, které budeme chtít vidět. Nepojede tam ještě úplně konečná nominace, ale určitě tam bude velká většina týmu, který vezmeme na mistrovství. Pak už totiž není moc prostor,“ dodává Pavel Zuziak.

ČESKO – NORSKO 8:0 (1:0, 3:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 15. Haasová (Eignerová, Škorpíková), 23. Bartáková (Gruntová), 31. Mazancová (Hrubanová, Čajanová), 31. Habartová, 41. Kalová (Mazancová), 44. Mazancová (Čajanová, Vaněčková), 54. Kalová (Mazancová, Čajanová), 58. Čajanová (Hřívová).
Rozhodčí: Abergová, Tauriainenová – Palolaová, Maijalaová.
Vyloučení: 0:7.
Využití: 1:0.
Střely na branku: 56:6 (14:3, 24:0, 18:3).
Diváci: 25.
Nejlepší hráčky: Sára Čajanová – Rebekka Haukaliová.
Česko: J. Pejšová (31. Hřívová) – Vaněčková, Hanzlíková, Habartová, G. Horáková, Machková, Chladová, Mudráková – Mazancová, Kalová, Čajanová – Haasová, Škorpíková, Eignerová – A. Trnková, Gruntová, Bartáková – T. Horáková, Hrubanová, Nowáková. Trenéři: Zuziak, Vozák a Vojtek.
Norsko: Risaová – Hovdaová, Tillmanová, Johansenová, Andersenová, Stendahlová, Haukaliová, Aardalová – Pedersenová, Fursethová, Kaspersenová – Didriksenová, Gundersenová, Pedersenová – Skageová, Nybergová, Loschbrandtová – Kristensenová, Kuraasová, Nodlandová.

Finsko "18" – Finsko "23" 2:3 po nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)

Konečná tabulka Kuortane Cupu

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Finsko "23" 3 2 1 0 0 15:6 8
2. Finsko "18" 3 2 0 1 0 17:6 7
3. Česko "18" 3 1 0 0 2 15:12 3
4. Norsko "18" 3 0 0 0 3 0:23 0

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz