Jones po gólové premiéře: To čekání bylo asi nejdelší v kariéře

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

2. prosince 2017, 8:00

Jan Picka

Výsledek vypadá jednoznačně, indiáni přehráli Litvínov 5:1 – stejně jako v úvodním kole letošního ročníku. Průběh už však tak jasný nebyl. Verva měla zkraje duelu několik více než solidních šancí, hosté však vstřelili pouze jeden gól, ostatní příležitosti lapil pozorný gólman Miroslav Svoboda. K výhře Plzně přispěl svým premiérovým gólem v Tipsport extralize obránce Nick Jones.

Nový fanshop

Americký bek byl nejčastěji střílejícím hráčem TELH, který stále čekal na přesný zásah. A nakonec se dočkal v polovině soutěže, když zakončil pěknou akci Plzně tvrdou ranou z pravé strany, po níž se domácí mohli popáté radovat. „Čekání na gól bylo hodně dlouhé, asi nejdelší v kariéře. Trenéři mě ale pořád nabádali, abych se snažil i nadále vytvářet šance pro spoluhráče,“ prozrazuje Jones.

Miroslav Svoboda: Teď už nebude žádný zápas jednoduchý

Bek Západočechů, který nosí dres s číslem 5 na zádech, mohl těžit z perfektní práce, kterou mezi kruhy odvedl v poslední době nedostižný Miroslav Indrák. Ten si u Jonesova gólu připsal již třetí bod v utkání, následně se ukázal jako poctivý sběratel cenných relikvií. „Při mém gólu bych rád ocenil práci Míry Indráka, který vlastně celou akci připravil, zároveň mu chci poděkovat, že mi na střídačku přinesl puk za první gól v extralize,“ je rád Nick Jones.

Gólman Miroslav Svoboda byl během úvodních minut pod mohutnou palbou, domácí obrana byla celkem dosti prostupná, čehož poctivě napadající Severočeši dokázali využívat. Do šancí se sice dostávali, ale koncovka nebyla to pravé ořechové. Viktor Hübl, Jakub Černý, oba dva byli sami před domácím brankářem, ale nedokázali ho propálit. Dokázal to až během dalšího nájezdu Michael Vandas.

„Můj gól? Celou akci připravil Míra Indrák. Chci mu poděkovat, že mi na střídačku přinesl puk za první gól v extralize.“

„Máme s tím trochu problém, protože je třeba deset utkání a ani jeden nájezd, potom přijde takový zápas, my se vzadu zblázníme, soupeři potom mají hromadu šancí. Nevím, čím to je, musíme se na to zaměřit, abychom to zlepšili,“ říká Svoboda.

S tím, že se indiánům směrem dozadu nepříliš povedl začátek utkání, souhlasil i Nick Jones, který ovšem také vyzdvihl velkou aktivitu hostí. „Ze začátku byl Litvínov hodně hladový, oni totiž hráli venku, takže chtěli utišit domácí fanoušky. Je totiž moc dobře, že teď hrajeme několik utkání v Plzni, protože fanoušci nás umí skvěle podpořit a jsou velmi hlasití,“ pochválil plzeňské příznivce bek modrobílých.

Premiéry i pro Kindla s Chalupou

Jak už bylo zmíněno, tento obránce vstřelil svůj premiérový gól v dresu s okřídleným šípem, totéž se povedlo také jeho kolegovi z defenzivního páru, kterým je Jakub Kindl. A svůj první bod v české nejvyšší soutěži bral Matěj Chalupa, jenž asistoval u čtvrtého gólu domácích.

Klíčový moment duelu se snažil najít brankář Svoboda: „Důležité bylo, že když jsme dostali vyrovnávací gól na 1:1, tak jsme zase hned skórovali a odskočili. Duel byl jinak celkově dost těžký. Člověk už si ale nemůže vybírat, teď už budou všechny zápasy těžké, soutěž postoupila, takže každý bude chtít vyhrát.“ Miroslav Svoboda si nakonec připsal celkem třicet úspěšných zákroků, indiáni si díky dalším třem bodům upevnili první pozici v tabulce.

Sestřih utkání HC Škoda Plzeň – HC VERVA Litvínov


RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz