Jeden z nejtěžších zápasů, hlásí Jergl. Výhru o gól do odvety bere

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Je to pravidelná fotbalová vložka v rozjetém hokejovém ročníku. Po Plzni má za sebou „poločas“ v osmifinále Ligy mistrů i Hradec Králové, jenž doma přetlačil německého mistra z Mannheimu 1:0 díky gólu Aleše Jergla. Bohužel ale před hodně slabou návštěvou.

HokejkaSHOPvanoce

Ne, skutečně nešlo o nejatraktivnější zápas, což výsledek jasně ukazuje. Po reprezentační přestávce, před níž se navíc oba týmy hledaly, se ani nedalo čekat nic jiného. I tak měl ovšem hokejovou kvalitu. Ale především hodně bolel!

„Za sebe můžu říct, že celkem jo. Dohrávali to, měli tam spoustu velkých obránců, spoustu Kanďanů. Oproti extralize to nebylo rychlejší, ale určitě tvrdší,“ pokyvuje Aleš Jergl, jenž si vítězství váží. „Myslím, že to byl jeden z nejtěžších zápasů, co jsme v CHL hráli. Jsme rádi, že jsme to ubojovali a vyhráli.“

Přitom už se zdálo, že ani ten jeden gól nepadne. Až čtyři minuty před koncem se u vlastní branky rozjel právě Jergl, ve středním pásmu si přiťukl s Kevinem Klímou a sebevědomou akci přetavil v rozhodující branku. „Šel jsem si pro puk, čekal jsem, že to Mazi nebude ometat, tak mi to nahrál. Pak už jsem byl v rychlosti, takže jsem si říkal, že zkusím vystřelit přes beka. A padlo to mezi nohy, takže super,“ popisuje.

Radost měl obrovskou! „Za každý gól jsem rád, ta radost byla kvůli tomu. Celý zápas to byla přetahovaná z jedné strany na druhou,“ povídá.

Postupová matematika je v hokejové Lize mistrů jednoduchá. Mountfield musí v Mannheimu příští úterý vybojovat jakékoli vítězství či remízu, což bude v německém kotli těžký úkol. Jergl ale těsné „vedení“ v půli dvojutkání bere. „Určitě, super. Každá výhra je vynikající. Uvidíme, jak to bude vypadat příští týden v Mannheimu. Věříme, že zase vyhrajeme a postoupíme,“ burcuje hradecký štírek.

Jenom škoda, že na první zápas nepřišlo víc diváků. 2647 je dost mrzuté číslo.

Kdo tvrdí, že snad nedorazil zajímavý soupeř, ten prostě nemá pravdu. Vždyť po českých kluzištích se neprohání moc borců se stovkami startů v NHL jako Marcel Goc, Andrew Desjardins či Ben Smith, moc stříbrných medailistů z olympiády nebo horkých adeptů na první kolo draftu jako Tim Stützle – a ten hrál mimochodem znovu parádně!

„Čekal jsem trošku větší návštěvu. Ale tak věřím, že až budeme hrát doma extraligu, přijde víc lidí,“ tuší Aleš Jergl. Nic to nemění na tom, že ho evropská soutěž baví. „Hraju ji první rok a užívám si každý zápas. Za každý jsem rád, jsou to jenom zkušenosti, které můžu získávat od dalších týmů a třeba i hráčů, kteří hrávali v NHL,“ dodává.

Příští týden mu přibydou zase další zkušenosti, tentokrát umocněné i víc než důstojnou návštěvou. Vždyť na domácí zápasy Mannheimu v Lize mistrů chodí kolem osmi tisíc lidí!

Hradec se může těšit na pořádný hukot. Jestli postoupí do čtvrtfinále – a lev tedy roztrhá orla, jak naznačili fanoušci v choreu –, bude to skvělý úspěch.

Foto: Jan Vavřina, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz