Janus se v Litvínově loučí, nahradí ho Kantor. Hübl zůstává, co Hanzl?

Pavel Kantor. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

2. května 2017, 11:35

Adam Bagar

O den později než většina extraligových klubů oznámili v Litvínově hráčské novinky pro příští ročník 2017-18. Kanonýr Viktor Hübl zůstává a brzy by měl podepsat novou smlouvu na dva roky. V brankovišti nahradí Pavel Kantor loučícího se Jaroslava Januse. Severočeský klub o tom informoval na svém webu s tím, že jednání s dalšími hráči probíhají.

Plekanec Chance liga

Severočeši o něj měli obrovský zájem, nabídli mu novou smlouvu, ale brankář Jaroslav Janus ji nakonec nepodepsal. „Jaro od nás dostal nabídku, ale nepřijal ji s tím, že teď upřednostňuje zahraniční angažmá, na které čeká,“ prozrazuje generální manažer Robert Kysela. Litvínovští už mají náhradu. Jejich barvy bude hájit Pavel Kantor, jenž naposledy chytal za Prostějov.

"Jaro nepřijal nabídku s tím, že upřednostňuje zahraniční angažmá, na které čeká."

Kromě Januse visel otazník také nad pokračováním střelce Viktora Hübla. „Ale dohodli jsme se na nové dvouleté smlouvě, brzy by ji měl podepsat,“ těší Kyselu, jenž by chtěl udržet útočníka Robina Hanzla. Ten se díky výborným výkonům představí také na mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem. Za národní tým v probíhajícím ročníku vstřelil už tři branky.

„S Robinem máme předběžnou dohodu o podpisu smlouvy s tím, že pokud dostane zajímavou nabídku do zahraničí, umožníme mu odejít. Odehrál tu šest výborných sezon, odvedl pro klub spoustu dobré práce, a kdyby odešel, tak věřím, že se k nám po čase zase vrátí,“ hlásí Robert Kysela, jenž by i v případě Hanzalova setrvání ještě rád posílil litvínovské útočné řady.

Vrací se Helt, větší prostor by měli dostat Jurčík, Válek a další

„Rádi bychom ještě posílili útok. Ale myslím, že své by si v něm letos měl odehrát i Richard Nejezchleb, který loni přišel jako posila, ale větší část sezony promarodil. A vrací se nám taky nadějný útočník Filip Helt, draftovaný St. Louis. A větší prostor by mohli dostat odchovanci Ondřej Jurčík, Lukáš Válek a další. Na takových hráčích chceme stavět,“ hlásí Kysela.

V hledáčku má po odchodech Tomáše Pavelky a Filipa Pavlíka také dva zkušené obránce. „Pavelka čeká na zahraniční angažmá a nebo chce hrát blíž k Ostravě. O Pavlíka jsme pořád stáli, ale dal přednost Hradci Králové. Chce zkusit nové prostředí, roli hraje i CHL a Spengler Cup. Ale oba beci tady odehráli několik úspěšných let, za což je na místě jim poděkovat.“

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz