Jak na giganty? Spoléhat na Vápna, doufat a modlit se, velí kapitán Kubeš

Foto: Facebook Český para hokej

Před šampionátem převzal kapitánské céčko, ale české para hokejisty ke kýžené výhře nad Jižní Koreou nedovedl. „Chtěli jsme vyhrát, urvat to, ale zápas nebyl podle našich představ,“ říká po úvodní prohře 0:2 zkušený obránce Pavel Kubeš.

Fanshop národního týmu

„Bohužel jsme doplatili na naši špatnou produktivitu. Šance jsme měli, ale nedokázali jsme je proměnit. Pak přišlo pár hloupých vyloučení, dostali jsme se pod tlak, přistoupili na jejich hru a podle toho to nakonec dopadlo,“ mrzí kapitána českých para hokejistů.

Ti svého soupeře přestříleli 18:10, ale skvělý výkon mezi tyčemi podal brankář Jae Woong Lee, který byl zaslouženě vyhlášen hráčem utkání. „Zachytal dobře, ale nám to nelepilo. Lítalo nám to kolem brány, trefovali jsme protihráče, štěstí nestálo na naší straně.“

Čechům chyběl na holích větší klid, někteří hráli první takový důležitý zápas. „Máme v týmu i nováčky. Jdou herně i fyzicky nahoru, ale zkušenosti jim chybějí. Nedostali jsme se na žádné přípravné zápasy a v naší hře to bylo vidět,“ má jasno 37letý Pavel Kubeš.

Reprezentanti s Korejci padli na velké akci už potřetí v řadě. „Přesně plní pokyny od trenérů, nenechají nás sjet do naučených akcí. Jsou houževnatí, rychlí a využívají hybridního zakázaného uvolnění, což nám nehraje do karet,“ popisuje nepříjemnou hru soupeře.

Češi si porážkou 0:2 zkomplikovali situaci, ve čtvrtfinále se nejspíš nevyhnou silným Rusům. „Ale pro nás se nic nemění, je to otevřené. Musíme hlavně udělat maximum pro to, abychom skončili do pátého místa, které zaručuje účast na paralympiádě,“ ví Kubeš.

Po Korejcích vyzvou svěřenci trenéra Břízy v neděli Američany a v úterý Kanaďany, kteří jsou jasnými favority MS. „Budeme spoléhat na štěstí, na Vápna (brankáře Michala Vápenku, pozn. red.), doufat a modlit se. Šance je vždy, ale z mého pohledu malá,“ culí se.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz