Já a chirurgie? U mě je to spíš o šití, směje se Sklenář. Dresy chválí

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Podruhé za sebou zkřížili chomutovští Piráti hokejky před svými fanoušky s týmem, který se v tabulce pohybuje kolem nich. Mladé Boleslavi dovolili Severočeši stáhnutí čtyřbodového náskoku, o dva dny později to samé udělali Pardubicím. V rámci 42. kola odehrál soubor kouče Vladimíra Růžičky po roce druhý duel pro chomutovskou nemocnici a opět v něm uspěl. „Takovéhle zápasy o šest bodů musíme do konce sezony vyhrávat. Malá ztráta může narůst a už se bude mnohem hůř dohánět,“ uvědomoval si po závěrečné siréně autor dvou asistencí Jakub Sklenář.

Jágr Chance liga

Piráti přežili brzkou tyč po střele Treilleho a nakonec si v první polovině střetnutí vypracovali třígólový náskok. „Jeden z hlavních pokynů od trenérů zněl, abychom dobře začali a nemuseli celý zápas dohánět jeden dva góly. Podařilo se nám to a díky tomu máme tři body,“ ohlížel se Jakub Sklenář.

Právě devětadvacetiletý útočník se hodně přičinil o úvodní zásah souboje celků bojujících o pozici v desítce znamenající účast minimálně v předkole Generali play off. Ve dvanácté minutě po přejetí útočné modré čáry posunul puk do jízdy Stanislavu Dietzovi, který bez přípravy propálil Ondřeje Kacetla.

„Vedoucí gól nás uklidnil, do přestávky jsme přidali druhý a vydrželi jsme hrát celý zápas, což bylo nejdůležitější,“ liboval si hbitý štírek. „Minule s Mladou Boleslaví nás nepovedená první třetina stála celý zápas, tentokrát jsme ho sehráli parádně,“ připomněl porážku 0:1 gólem ze druhé minuty.

Piráti sice v půlce utkání vedli o tři góly, ale Východočeši záhy snížili, což se opakovalo i v závěru prostředního dějství, kdy nejprve zvýšil Vladimír Růžička, jenž se v utkání pro chomutovskou nemocnici trefil jako jediný i před rokem, za necelé dvě minuty však zkorigoval stav Rostislav Marosz. „Taková věc je sice nepříjemná, ale říkali jsme si, že se musíme držet na puku, což se nám i docela dařilo,“ reagoval Jakub Sklenář.

Foto: Jan Pidrman, piratichomutov.cz

Severočeši druhé i třetí hrací období na střely prohráli, na góly však nikoliv, přestože hlavně v závěrečné dvacetiminutovce čelili třem početním výhodám Dynama. Sami měli k dispozici za celý zápas dvě a jednu využili. „Už si asi musíme zvyknout, že moc přesilovek nemáme a naopak hrajeme hodně oslabení,“ konstatoval hráč utkání s nadhledem. „Tentokrát jsme je naštěstí ubránili,“ potěšilo jej, i když jednou se Dynamo v početní výhodě prosadilo.

S nástupem do druhé části se na ledě začaly přece jen víc objevovat potyčky. Vše nakonec vyvrcholilo v 56. minutě pošťuchováním Michala Poletína se Sachou Treillem, za které oba vyfasovali čtyřminutový trest. „Po nepovedené první třetině, kdy jsme je zmáčkli, začaly Pardubice víc napadat, což nám dělalo trochu problémy. Ale zvládli jsme to a vybojovali důležité tři body, které jsou o to cennější, že jsou se soupeřem, který se pohybuje v tabulce kolem nás,“ rekapituloval Jakub Sklenář.

Sestřih utkání Piráti Chomutov – HC Dynamo Pardubice

Ten zažil i první ročník projektu PIRÁTI CHOMUTOV PRO NEMOCNICI a může tedy srovnávat oboje dresy. „Trochu víc se mi líbí letošní,“ pravil bezelstně. „Ale je super, že taková akce se povedla už druhý rok po sobě. Doufám, že v tom budeme pokračovat,“ přál si. „Vyhráli jsme, takže bychom možná takové zápasy mohli hrát pořád,“ smál se následně.

A jaké má Jakub Sklenář zkušenosti s chirurgickými odděleními, kterému výtěžek aukce zápasových dresů pomůže tentokrát? „U mě je to spíš jen o šití, protože jsem menší postavy a hokejka mi pořád lítá do obličeje,“ culil se bezprostředně po zápase. Piráti už v úterý zajíždějí do Hradce Králové, celkem je čekají v posledním ryze lednovém týdnu tři zápasy. „Je lepší, když se hraje častěji. Když se prohraje, člověk o tom tolik nepřemýšlí, protože ví, že za chvíli je další zápas. Musíme šlapat a uhrát play off,“ uzavřel odhodlaně křídelník, který tentokrát nastupoval v elitní chomutovské formaci.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz