Irgl hltal nekonečné ovace. Nádherné, těšilo ho. Jak prožíval přestupovou divočinu?

Foto: Lucie Dospivová, hc-olomouc.cz

Nikam neodešel, přesto si po zápase proti Kladnu užíval ovací, jako kdyby se vrátil po deseti letech. Olomoučtí fanoušci projevili radost nad tím, že Zbyněk Irgl zůstává v jejich oblíbeném týmu. Nestárnoucího kanonýra neúnavným pokřikem vytáhli z kabiny a on se potom nemohl nabažit slastných chvilek. „Ti lidi… to je neuvěřitelný,“ culil se Irgl.

Nový fanshop

Po posledním domácím zápase před reprezentační pauzou dojemné loučení a myšlenky na záchranu extraligy ve Vítkovicích. Pak rychlý obrat a soustředění zpátky na Olomouc. Místo, kde lidem přirostl k srdci a kde lidé přirostli k srdci jemu.

Potlesk nad hlavou, zdvižené palce, plácání po levé straně hrudi.

Po vítězném utkání proti Kladnu, v němž Mora nedala Jágrovi a spol. větší šanci na úspěch (4:0) a uštědřila mu osmou porážku za sebou, si 39letý útočník bezmála pět minut užíval nekonečné ovace fanoušků.

Vypadalo to, že byste vydržel fanouškům tleskat snad do půlnoci.
Je to nádherný. Ti lidi… to je neuvěřitelný. Vždycky jsem říkal, že tu jsou výjimeční fanoušci. Ať vyhrajeme, nebo prohrajeme, vždycky jsou s námi. I když prohrajeme, zůstanou, poděkují, skandují. Neskutečný.

Dojalo vás, jakým způsobem projevili fanoušci radost z vašeho setrvání?
Bylo to opravdu nádherný, klobouk dolů. Nevím, jestli jsem něco takového v kariéře vůbec zažil. Děkuju lidem za tu podporu.

Minule jste se loučil se slzami v očích, v hlavě jste měl pomoc Vítkovicím. Za pár desítek minut nastal obrat. Jak se ve vás myšlenky mísily? 
Už předtím jsem říkal, že jsem to neměl ve svých rukou. Záleželo, jak se domluví manažeři. A jak se domluvili, tak se domluvili. Jsem tady a jedeme dál.

„Nevím, jestli jsem něco takového v kariéře vůbec zažil. Děkuju lidem za tu podporu.“

Vaše loučení po utkání se Zlínem naznačovalo, že váš odchod je hotovou věcí. Měl jste slib, že v případě výhry můžete do Vítkovic odejít?
Něco takového tam mezi manažery proběhlo. Když my vyhrajeme a někdo z toho spodku prohraje, tak by mě měli uvolnit. Ale samozřejmě poslední slovo má tady manažer (Erik Fürst, pozn. red.). Mám tu smlouvu, rozhodl tak a je to tak.

Vítkovicím teď už můžete pomoct jen na dálku sevřenými pěstmi.
No, když jsem slyšel, jak to dopadlo dneska (Vítkovice v pátek podlehly Pardubicím, pozn. red.), že je to de facto zase všechno zpátky, tak to tam bude ještě zajímavé.

Jak hodnotíte zápas proti Kladnu? Zdálo se, že to bylo jedno z těch snadnějších vítězství.
Myslím, že jsme kontrolovali hru. Bylo to o tom, že nám tam spadly nějaké góly, to můžeme. Věděli jsme, že máme náskok. Kdyby ten náskok nebyl tak velký, tak by tam byla obava z toho, že z každé střely může padnout gól. Ale tím, že jsme ten náskok měli, tak si myslím, že jsme si to pohlídali.

Vám se podařilo efektně a hlavně efektivně proměnit svůj únik.
Když jsem najížděl, tak jsem se podíval na gólmana a viděl, že jsem, že je tam trochu skulinka. Věděl jsem, co budu dělat.

Gól to byl nádherný.
Ono je relativně jedno, jaký. Když jich dá člověk, já nevím, 25 do prázdné, tak je to to samé.

Jako tým máte formu, vyhráli jste potřetí za sebou. Zaútočíte na šestku?
Abych řekl pravdu, ani nevím, jak tam ty body teďka jsou. Takže nemůžu hodnotit, jestli je to vůbec reálné.

„Mám tu smlouvu, rozhodl tak a je to tak.“

Na přímý postup ztrácíte aktuálně šest bodů.
Šest bodů na šestku? Tak to by bylo pěkný. Pro nás je každý bodík dobrý. Budeme to sbírat a na konci základní části se uvidí, kde budeme a nebudeme.

Budete teď tedy koukat spíš nahoru?
Samozřejmě bylo by to pěkný, na druhou stranu… pojďme zápas od zápasu a uvidíme, jak na tom budeme.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz