Hudáček je zpátky v extralize! Podepsal s Třincem

Foto: hcocelari.cz

Mluvilo se o zájmu z KHL, prý kolem něj kroužil Nur-Sultan, slovenský reprezentant Libor Hudáček se ale po dvou sezonách vrací do Tipsport extraligy – plácl si s obhájcem titulu Třincem.

„Přichází útočník s velice bohatou historií. Prošel si KHL, švédskou a švýcarskou ligou," raduje se třinecký kouč Zdeněk Moták z přestupové bomby.

„Takže očekávání jsou velká," dodává na klubovém webu. „Samozřejmě se ho budeme snažit co nejrychleji zapracovat do sestavy a týmu, aby mohl být opravdu posilou.”

Hudáček už v Tipsport extralize kdysi zářil v Liberci (v sezoně 2019/2020 byl druhým nejlepším střelcem soutěže), teď si vyzkouší další přední českou adresu.

„Oceláři jsou špičková organizace, mají tři mistrovské tituly v řadě," ví Hudáček. „To vypovídá o obrovské kvalitě kádru. Těším se na kluky v kabině i spolupráci s trenéry Motákem a Országhem.”

„Očekávání jsou velká."

Hudáček je pro Oceláře čtvrtou letní posilou, už dřív do Třince dorazili Jakub Jeřábek, Karlis Čukste a Daniel Voženílek. Kromě toho budou mít Slezané na své farmě ve Frýdku-Místku k dispozici třeba Ondřeje Machalu.

Hudáček věří v daleko klidnější ročník, než jaký zažil loni: během něj totiž vystřídal hned čtyři kluby a dokončil ho v běloruském Minsku. Na druhou stranu byl 31letý útočník součástí slovenského týmu na olympijských hrách a přispěl k zisku historického bronzu.

„Něco takového jsem ještě nezažil. Taková je kariéra profesionálního hokejisty," ohlíží se Hudáček za složitou sezonou ve svém prvním rozhovoru po příchodu k Ocelářům. „Na klubové úrovni se mi tolik nedařilo, ale s reprezentací se nám povedl skvělý úspěch.”

Aktuální kádr HC Oceláři Třinec

Brankáři: Lukáš Daneček, Ondřej Kacetl, Marek Mazanec.

Obránci: Marian Adámek, Karlis Čukste, Milan Doudera, Jan Jaroměřský, Jakub Jeřábek, Martin Marinčin, Marek Ročák, Jan Zahradníček.

Útočníci: Martin Bakoš, Marko Daňo, Vladimír Dravecký, Patrik Hrehorčák, Erik Hrňa, Aron Chmielewski, Daniel Kurovský, Alan Lyszczarczyk, Tomáš Marcinko, Andrej Nestrašil, Miloš Roman, Martin Růžička, Vladimír Svačina, Daniel Voženílek, Petr Vrána, Libor Hudáček.

Foto: hcocelari.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz