Hrajeme fér, tvrdí Gulaš o odvolaném faulu. Proč Kadlec opakoval nájezd?

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Víc než 57 minut se marně čekalo na gól, ovšem duel Mladé Boleslavi s Plzní byl bez ohledu na to zajímavý a kvalitní. Nabídl některé výjimečné situace a také dlouhou kovbojku při samostatných nájezdech. Rozhodovala až sedmá série, klíčový pokus proměnil Jakub Orsava. Bruslaři se radovali, také ale nemuseli mít nic. Ve finiši třetí třetiny byli díky trefě Gulaše blízko triumfu hosté. Nicméně odpovědět pak stihl Žejdl - a hrálo se dál. "Jsme zkušený mančaft, tohle bychom si měli pohlídat. Vyrovnávací gól byl úplně zbytečný," hlásí plzeňský Milan Gulaš.

Plekanec Chance liga

Nejproduktivnější hráč Tipsport extraligy se v zápase připomněl několikrát, v 11. minutě Gulaš předvedl parádní gesto fair play. Po souboji s Jakubem Klepišem padl na led a rozhodčí zvedli ruku na znamení, že budou vylučovat. Domácí lídr skutečně zamířil na trestnou lavici. Jenže Gulaš vzápětí vyrazil k arbitrům a upozornil je, aby trest odvolali. K faulu totiž nedošlo.

Gulaš: Jel jsem za rozhodčím a řekl mu, že to vysoká hůl nebyla

"V první moment jsem si myslel, že šlo o bránění ve hře. Vůbec jsem netušil, že rozhodčí Klépu vylučují za vysokou hůl. Někdo z boleslavských kluků mi naznačil, jaký je důvod trestu. Okamžitě jsem jel za rozhodčím a řekl mu, že to vysoká  hůl nebyla. Faul odvolali, nebylo co řešit," popisuje. Od tribun sklidil bouřlivý potlesk, ani na okamžik prý nezaváhal. "Hrajeme fér, snažíme se o to, aby liga nějak vypadala. Takhle by to mělo být," povídá automaticky.

Sestřih M. Boleslav - Plzeň /zákrok Klepiše na Gulaše v čase 0:30/

Během utkání byl Gulaš několikrát ve slibné palebné pozici, ovšem víc šancí si vytvořili domácí. Bylo až neskutečné, co také dokázali spálit. Už se zdálo, že fotbalové skóre 0:0 posune duel do prodloužení, jenže pak v čase 57:43 skóroval právě Milan Gulaš. "Naskytla se mi možnost. Jel jsem jeden na najednou a se štěstím si tam prohodil puk. Načež jsem se snažil zakončit," hlásí.  

Ale rozhodnuto nebylo. Středočeši mají poslední dobou patent na vyrovnávací trefy last minute. V minulém kole se Lukáš Žejdl trefil v Liberci sedm vteřin před koncem, teď s Plzní zbývalo třetí třetině do cíle přesně 5,4 sekundy. Hosté situaci trošku podcenili, Bruslaři sklidili odměnu za neskutečnou vůli. Oldrich Kotvan napálil kotouč na Svobodu, ten ho vyrazil k Jakubu Orsavovi, který bleskově centroval zpátky před bránu. A Lukáš Žejdl do zametl do sítě. "My si pak trošku dělali srandu, že příště bude hrát jenom v šesti. Bez gólmana," usměje se. "Né, teď vážně. Že se něco podobného povede dvakrát za sebou, to je náhoda. Hodně o štěstí. Dvakrát se ke mně puk odrazil a já dával do prázdné brány," připomíná.

Žejdl: Recept na gól v závěru? Nahodit puk a rvát to na bránu!

Urostlý útočník má každopádně dobrý výběr místa a cit na práci v předbrankovém prostoru. I pevné nervy. "Mám tyhle vyhrocené chvíle docela rád," připouští. "Hráči, co jdou na led, musejí všechno hrnout dopředu. Nic jiného nejde vymyslet. Soupeř se většinou postaví dozadu, vy musíte jenom nahodit puk a pak to rvát na bránu," nabízí recept.

Jelikož následné prodloužení nerozhodlo, přišly ke slovu nájezdy. Jako první se rozjel plzeňský Petr Kadlec. Proměnil, leč nastala poměrně nepřehledná situace. Rozhodčí se poradili, načež branku odvolali. A zkušený bard musel vyrazit znovu. Proč? "Já nevím, to je jedno," řekne nejdřív. "Rozhodčí mi řekli, že byla posunutá branka," doplní. Klec neseděla na opačné straně, kam penalty jezdili Bruslaři. Jakmile Kadlec opakovaný nájezd proměnil, raději se ještě arbitrů gestem zeptal, jestli tenhle gól tedy skutečně platí.

Velké nejasnosti plzeňskou střídačku naštvaly. A docela oprávněně. "Gólman chytal, všichni byli připraveni. Ani zadní rozhodčí nevyjel zpoza brány. Nic... Na jednu stranu odvoláme faul, na druhou pak gól, který měl podle mě platit. Ještě jsem se s něčím takovým nesetkal," láteří Milan Gulaš. Ovšem výsledek to neovlivnilo, Kadlec totiž záhy proměnil. Lepší mušku měli nakonec díky Orsavovi domácí, vedoucí tým soutěže bral tedy jen bodík. "Celý zápas byl takový zvláštní. Hodně soubojů, nahoru dolů. Dost o bruslení. Urputné utkání. Musím říci, že si nepamatuju, kdo proti nám hrál poslední dobou takhle dobře," oceňuje Bruslaře závěrem Gulaš. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz