Hradec našel střelce! Teď se Chalupa těší na Kováře: Je to chytrý hráč

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

2. prosince 2019, 11:35

Martin Voltr

Poslední dobou pozvolna roste v jednoho z hradeckých lídrů. Matěj Chalupa je díky svým rychlým nohám velkou hrozbou pro všechny soupeře, kteří si na něj nedají pozor. V neděli si nedali pozor obránci Olomouce – a Chalupa je potrestal rozhodujícím gólem.

Esport hokejová liga

Při nové, defenzivní tváři Mountfieldu má každý vstřelený gól dvojnásobnou cenu. A tak roste i pomyslná cena Matěje Chalupy. Za poslední dva týdny dal tři branky, z toho dvě se zásadním významem: Ta v Mannheimu znamenala postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, ta nedělní tři body proti urputné Olomouci.

Co ovšem spojuje všechny tři trefy – Chalupa pokaždé udeřil z brejku. „Obránce to dostal na modrou čáru, chtěl vystřelit z voleje, naštěstí mu to sjelo. Já jsem si puk vzal a byl jsem překvapený, že jsem tam byl úplně sám. Že jsem jel pořád rovně a nikdo mě nenapadal,“ culí se při popisu gólu ze 44. minuty.

Na Jana Lukáše pak vytasil zkrácenou bekhendovou kličku. „Věděl jsem, co chci udělat. Snažil jsem se ho natáhnout a dát to mezi nohy. Naštěstí se to povedlo. Pan Krátoška říkal, že hrozně vyjíždí,“ popisuje své myšlenkové pochody.

Chalupa má přitom v zásobě spoustu variant zakončení. Vždyť německého superhrdinu Endrase vyškolil dotaženou bekhendovou kličkou a litvínovského Honzíka zase forhendovou střelou mezi betony! „Vždycky ty situace řeším narychlo. Jsem rád, že mi to tam padá, ale na osobních bodech mi nezáleží. Hlavní je, že jsme vyhráli,“ povídá upřímně.

Fanoušci v zápase Hradce s Olomoucí dostali zhruba to, co měli dostat. Kdo z nich vnímá současou realitu obou týmů, nemohl čekat, že ho aktéři budou každou minutu zvedat ze sedaček. Tady šlo opravdu jen o body, které po ubojovaném vítězství 2:1 zůstaly na domácím ledě.

„Čekali jsme, že to bude těžké. První třetinu jsme odehráli jakž takž dobře, druhou jsme začali zase bláznit. Ve třetí jsme dali gól a pak už jsme si to naštěstí pohlídali,“ těší Chalupu. Mountfield přitom teprve podruhé v sezoně dokázal zápas otočit z nepříznivého stavu!

Nedělní obrat pro něj znamenal třetí výhru z posledních čtyř utkání. To už je po utrápeném období přece jen povzbuzující zpráva a dobré znamení. „Vůbec nevím, ale doufám, že jo. Že se od toho odrazíme. Tři výhry z posledních čtyř zápasů nás musí nakopnout. V úterý to musíme potvrdit v Lize mistrů a pak se připravit na pátek na další kolo extraligy,“ předesílá mladý útočník.

Východočeši neslevují z tempa tří zápasů týdně, v hlavě teď zase přepínají na evropskou soutěž. Už jsou mezi nejlepšími osmi a o další postup se porvou se švýcarským Zugem. Začínají opět na domácí půdě.

„Určitě to bude dobrý hokej, hraje tam Honza Kovář. Myslím, že nás čeká dobrý zápas a že to bude podobné jako s Olomoucí. Bude se hrát na dva tři góly. Těším se na to,“ ujišťuje Matěj Chalupa, který toho stejně jako Kovář hodně zažil v Plzni.

„V týmu jsem ho osobně nikdy nezažil, ale vždycky jsem ho sledoval. Je to chytrý hráč, takže se těším, že si proti němu zahraju,“ dodává.

Zato Švýcaři se asi netěší, až se proti nim rozjede Chalupa...

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz