Hradec Králové! řval Koukal s fanoušky. Užívali jsme si to, říká Köhler

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

22. ledna 2018, 12:44

Martin Voltr

Poslední minuta, poslední přesilovka. A na ledě rovnou tři hokejisté Mountfieldu, kteří mohou završit hattrick. Takhle vypadal finiš nedělní bitvy druhého s druhým od konce, Litvínov po solidním startu nedokázal domácímu favoritovi vzdorovat. „Prostě nám to vyšlo,“ říká Bedřich Köhler k výhře 7:3 a hlavně ke skvělým přesilovým hrám.

Jágr Chance liga

Rudolf Červený, Petr Koukal, Bedřich Köhler. A abychom nezapomněli – taky František Gerhát. Ti všichni si v závěru brousili zuby na hattrick, a všichni k němu byli hodně blízko. Nedělní ofenzivní podívaná nabídla celkem deset gólů, ale čepice na led neletěly. Bohužel, chce se říct.

Odráželo se to správným směrem, hlásí Köhler

„Bylo to docela vtipné,“ směje se Bedřich Köhler. Zvlášť když celá zmiňovaná trojice domácích šla na závěrečnou přesilovou hru! „Už jsme se po sobě dívali. Každý věděl, o co v té chvíli jde, a že jsme tam tři, kteří na to čekají. Smáli jsme se a říkali si, na koho to přijde. Nevzpomínám si, že bych zažil něco takového,“ vypráví.

Že to nakonec nevyšlo, asi hradecké hokejisty moc nemrzelo. Po několika těsných bitvách si konečně mohli užít trochu pohodovější cestu za třemi body. „Oddechli jsme si, že závěr nebyl o gól nebo o dva. Mohli jsme si ten hokej užít, když to bylo o víc. Člověk si i víc dovolí,“ pokyvuje Köhler.

Nejvíc si finiš užívali fanoušci. Hradecký kotel postupně vyvolával sektor po sektoru na odpovídačku, po zápase do toho zkusil zatáhnout i hráče, kteří už se chystali do kabin. Chvíli ale ještě počkali a do řevu se vtipně pustil hlavně Petr Koukal.

Koukalova odpovídačka od poloviny videa:

Nastávající olympionik se prosadil z kombinačních akcí, naopak Köhlerovou parketou byly přesilovky. Tradičně. Dvakrát uspěl z dorážky, pokaždé pevně čekal na svém vyhrazeném puntíku před brankou, odkud se odstavuje opravdu těžko. „Prostě se to odrazilo správným směrem a zůstalo to v brankovišti. Kolikrát se to odrazí jinam, spadne to třeba do rohu a nic z toho není. Ještě to na mě Bedýnka kolikrát zkoušel a u brány to bylo zahuštěné,“ hlásí ke kapitánovi a dvornímu nahrávačovi Jaroslavu Bednářovi, jenž nedělní večer opanoval čtyřmi asistencemi.

A na stejném čísle se zastavil i počet využitých hradeckých přesilovek. Parádní bilance! „Já bych to nepřeceňoval, prostě nám to vyšlo. Někdy zase hrajete přesilovky dobře, a branku nedáte,“ mírní nadšení z úspěšnosti speciálních formací.

Jenom první třetina neměla ze strany domácích potřebné parametry. Litvínov rychle vyrovnal a pak deset minut působil lepším dojmem. „Řekl bych, že jsme se trochu utlumili ve dvou oslabeních. Uškodila nám, vypadli jsme z rytmu. Nakonec i předtím jsme dostali gól v ponechané výhodě,“ potvrzuje, že start nebyl ideální. „Řekli jsme si, že bychom měli být aktivnější, víc bruslit a dát si pozor na ty fauly.“

Hokejisté Mountfieldu v poslední době platili tak trochu za hokejové Jánošíky. Týmům z vrchní části tabulky body brali, těm ze spodkům dávali. Teď se ale nakonec ukázalo, že Verva – s těžkým batohem sedmi porážek v řadě – pro ně byla ideálním sokem, aby se chytli. „Takhle bych to ale nechtěl říct, to by k Litvínovu vypadalo trochu neuctivě. Začínali jsme s respektem,“ ujišťuje autor letošních šestnácti gólů.

Tedy letošních... Pokud jde o rok 2018, teď se Köhler trefil poprvé. „Jo, nedával jsem branky, byl jsem si toho vědomý. Ale nijak jsem to neřešil, nedělal jsem si z toho hlavu. Taková šňůra přichází. Někdy to tam prostě napadá, někdy ne,“ ví mohutný střelec.

Hradec si o kousek upevnil druhé místo, třetím Vítkovicím může odskočit v úterý. Znovu nebude muset vytáhnout paty ze svého stadionu, přijede další sok zpod Krušných hor – Chomutov. „Čekáme zarputilý hokej, takhle oni hrajou. Vyndávají puky ze třetiny a hrají na brejky, trochu na hraně rizika. Musíme si na to dát pozor a jít do zápasu zase s respektem. A vyhrát. Pár bodů jsme poztráceli a teď bychom doma už body ztrácet neměli,“ nabádá Bedřich Köhler.

Sestřih utkání Mountfield HK – HC VERVA Litvínov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz