Hokejka news

 • 15. 9. - 11:28

  Hokejka TV - PODPOŘTE KLUBY!

  Koupí předplatného a sledování hokeje online podpoříte kluby! Děkujeme, že jste s námi!

 • 4. 2. - 11:32

  O kapku lepší hokej

  4. únor je Světovým dnem rakoviny!
  Zapoj se s hokejem i Ty! Více zde.

 • 26. 11. - 11:57

  Křest knihy Hrdinové hokeje už v pondělí 2.12.!

  Hokejová historie zábavnou formou, to je kniha Hrdinové, která právě vychází! Křest knihy ve sportovním areálu NA FRANTIŠKU bude spojen s parádní hokejovou akcí. Přijď se určitě podívat!

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

Byl nejlepším hráčem prvoligového play off 2019 – hlavně díky němu došli Rytíři do baráže a posléze slavili postup do extraligy.

A letos?

Letos je Tomáš Plekanec opět tahounem Kladna, které vyřadilo ve čtvrtfinále Slavii (4:1) a v semifinále přejelo Porubu (4:0).

Plekanec je se dvanácti body (4+8) z devíti utkání třetím nejproduktivnějším hráčem play off. Před ním jsou litoměřičtí Patrik Miškář s Janem Holým.

Jen čtyři ze svých dvanácti bodů získal v přesilovce. Plekanec zkrátka vyniká i v době, kdy se hraje v pěti proti pěti. O tom svědčí i jeho fantastické Corsi – 68,58 % střel, které se uskuteční při Plekancově pobytu na ledě, letí na branku soupeře. Lepší hodnoty mají jen Jaromír Jágr s Ondřejem Machalou, ti však více svých střídání začínají v ofenzivní zóně.

Sám Plekanec, který má přitom pověst především skvělého tvůrce hry, to často zkouší. V devíti utkáních vypálil na branku hned 38x.

A co opravdu stojí za zmínku je, že hned 25 střeleckých pokusů vyslal z prostoru slotu. Nikdo jiný v play off v tomto ohledu není lepší.

Plekanec byl zatím u jedenácti vstřelených a u pěti obdržených gólů, v tomto ohledu patří na Kladně spíš k průměru. S +7 body ve statistice +/- je každopádně pátý v Chance lize.

Samozřejmě nejde nezmínit ani další Plekancovy přednosti.

Dlouholetý útočník Montrealu vyhraje 58,09 % vhazování (6. místo mezi centry s alespoň 70 absolvovanými buly) a zbytečně nefauluje (dosud jen dvě trestné minuty, přitom je pro soupeře dost nepříjemný a nevyhýbá se provokacím). O jeho přínosu pro Rytíře svědčí i dva vítězné góly.

S ice timem 23:27 je druhým nejvytíženějším útočníkem (po ústeckém Danielu Vrdlovcovi, pro něhož ale play off skončilo už v předkole). Plekanec v průměru odbruslí pět minut v přesilovce, další tři potom v oslabení. V obou aspektech hry ale nejsou Rytíři výjimeční, spíš průměrní až podprůměrní. Ve finále s Jihlavou musí svoje speciální týmy rozhodně zlepšit.

Pokud Kladno postoupí do extraligy, stejně jako se mu to povedlo před dvěma lety, Plekanec bude jistě adeptem na Cenu Tomáše Zelenky pro nejlepšího hráče sezony.

Kladno s ním a bez něj?

To by byl fakt rozdíl...

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV