Hokejka news

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

 • 4. 9. - 09:50

  Hokejka TV - předplatné již v prodeji!

  Přenosy zápasů odstartují 11. a 13. září 2019, předplatné pro živé přenosy na Hokejka TV je již v prodeji!

 • 22. 8. - 15:09

  Start hokejové sezony se blíží, jste připraveni?!

  Hokejka shop nabízí slevové poukazy do sportovních obchodů, výhodněji si můžeš nechat vyrobit hokejku nebo se jen naučit tejpovat!

Kometa po dvou titulech z posledních tří let okupuje nejvyšší příčky i letos. Po deseti odehraných zápasech je Brno s bilancí sedmi výher (z toho jedna na nájezdy) a tří proher (z toho jedna po prodloužení) na druhém místě se ziskem 21 bodů.

Díky čemu je Kometa na této pozici? A co by naopak měla zlepšit?

Kontrola hry

Kometa patří – co do jmen na soupisce – k nejlepším týmům extraligy, přesto zatím Brněnští tahají při hře 5 na 5 za kratší provaz. A to celkem výrazně: poměr střeleckých pokusů pro a proti má na 47,25 %, což ji v extralize řadí až na 9. místo. Problémem je především defenzivní fáze, kdy Brno soupeřům dovolí 59,04 střel za 60 minut (pouze čtyři týmy jsou horší).

Lepší to není ani při pohledu na střely ze slotu, tedy z těch nebezpečných prostor. Zde má Kometa sice o něco lepší poměr než při všech střeleckých pokusech (48,64 %), i tak ale patří do horší poloviny. A stejně jako při Corsi, i tady je hlavním problémem obrana: protihráči za hodinu hry z oblasti slotu vystřelí víc než 22krát.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Speciální týmy

Kometa zatím vstřelila pouze tři góly z přesilových her. Pro tým s tolika ofenzivními hvězdami je to velice znepokojující číslo. Navíc, když už měli hráči Brna 39 příležitostí. Hrozivá úspěšnost 7,69 % řadí Kometu na předposlední místo, horší je pouze Litvínov.

Naopak v početních nevýhodách zatím Kometa drží soupeře zkrátka. Z 38 jich ubránila hned 36 a s úspěšností 94,74 % je suverénně nejlepší v extralize. Pokud dáme dohromady přesilové hry i oslabení, Kometa má úspěšnost speciálních týmů 102,43 %. Průměrný tým by měl mít z logiky věci rovných 100 procent. Výkony Brna jsou tak i přes tragickou přesilovku lehce nad tímto průměrem.

Mlčící Mueller

Zatímco loni měla největší hvězda Komety 24 gólů, letos má americký útočník pouze jednu branku. Jeho střelecká úspěšnost je na 3,85 procentech, loni se přitom Peter Mueller dostal k patnácti procentům. Střely každopádně vysílá v téměř totožném tempu jako v minulém ročníku, takže by se soupeři měli mít na pozoru: mělo by být otázkou času, kdy mu to tam zase začne padat.

Muellera zatím dobře zastoupili spoluhráči: Martin Zaťovič s Petrem Holíkem se trefili shodně pětkrát, Jan Hruška potom přidal čtyři branky.

Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

Brankáři

Jestli se o něco může Kometa v letošní sezoně opravdu opřít, tak to jsou výkony Karla Vejmelky. Ten zatím nastoupil jako jednička do všech deset utkání – a jeho úspěšnost zákroků se pod 90 % dostala pouze dvakrát. Připsal si také už dvě čistá konta.

Právě díky výkonům Vejmelky dokáže Kometa při hře 5 na 5 své soupeře gólově přehrát. Brno totiž inkasuje pouze 2,49 branky za 60 minut. Lepší jsou v lize pouze dva týmy: Třinec a Mladá Boleslav. Třetí pozice patří Brnu i v úspěšnosti zákroků, opět jen a pouze díky Vejmelkovi. Jak jsme totiž zmínili už v první části, defenzivní hra Komety není dobrá, a Vejmelka je tak ve velké permanenci.

V součtu se skvělou úspěšností zákroků má Kometa i šestou nejlepší střeleckou úspěšnost – 10,75 %. I přesto, že si Kometa nevypracuje tolik příležitostí jako soupeři, dokáže zatím navzdory těmto nedostatkům vítězit. Brno tedy rozhodně nemůže žehrat na smůlu, což dokazuje i PDO, tedy součet úspěšnosti zákroků se střeleckou. Kometa má zatím v tomto ukazateli číslo 103,27.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV