Hokejka news

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

 • 4. 9. - 09:50

  Hokejka TV - předplatné již v prodeji!

  Přenosy zápasů odstartují 11. a 13. září 2019, předplatné pro živé přenosy na Hokejka TV je již v prodeji!

 • 22. 8. - 15:09

  Start hokejové sezony se blíží, jste připraveni?!

  Hokejka shop nabízí slevové poukazy do sportovních obchodů, výhodněji si můžeš nechat vyrobit hokejku nebo se jen naučit tejpovat!

Mluvilo se o tom celé play off a hlavně ve finále. Nejpovedenější výměnou celé sezony byla ta, ve které Petr Vrána putoval do Třince výměnou za Robertse Bukartse. Zatímco první jmenovaný se stal klíčovým hráčem při cestě Ocelářů za titulem, lotyšský forvard se ve Spartě příliš nepředvedl. Je to ale opravdu tak jednoduché?

Výměna sezony. Trejd, který nasměroval Třinec za titulem. I takovými označeními se může chlubit obchod z konce ledna, v rámci něhož si představitelé Sparty a Třince vyměnili dva elitní extraligové útočníky. Zatímco Pražané se vzdali svého kapitána Petra Vrány, Oceláři poslali směrem na západ Robertse Bukartse.

Všichni víme, jaký přínos pro Slezany Vrána měl. Přitom to byl paradoxně lotyšský útočník, který si v závěru základní části připsal více bodů (sedm oproti pěti). Jenže Vrána odpověděl 10 body v 17 duelech play off a především pětibodovým představením (2+3) ve finálové sérii proti Liberci.

To Bukarts ve čtyřech utkáních předkola proti Vítkovicemi nebodoval a sezona mu skončila dříve, než by si přál. Chuť si tak alespoň spravil na světovém šampionátu na Slovensku, kde v sedmi zápasech nastřílel čtyři branky.

My se ale podíváme na Bukartsovu štaci v hlavním městě v závěru základní části. Je opravdu tak jednoduché říci, že Sparta tuto výměnu prohrála?

Foto: Alena Zapletalová

Nejdříve si pojďme určit časové období, během kterého Bukarts nastupoval za Spartu. V základní části stihl po svém přestupu od 27. ledna do 8. března odehrát 14 zápasů, což nám nedává příliš velký vzorek, ale pro naše potřeby to musí stačit.

Během těchto 14 zápasů zaznamenal Bukarts celkem sedm bodů (2+5). To ho řadí na 55. místo mezi 258 hráči, kteří strávili na ledě alespoň 100 minut, se stejným počtem sedmi primárních bodů je pak dokonce třicátý!

Abychom však získali úplný obraz o Bukartsově hře, musíme si statistiky rozkouskovat podle různých herních situací – a začneme při hře 5 na 5. Zde jsme počítali s 262 hokejisty, kteří při ní odehráli alespoň 80 minut. Jak si Bukarts vede?

Příliš dobře ne. Ve 14 utkáních si při ní připsal pouhé tři body (1+2, to je 145. nejlepší výkon) a ještě hůře se pohybuje při přepočtu základních statistik na 60 minut. V těch střeleckých ale opět ukazuje, že nezaostával. S 14,83 střeleckými pokusy za 60 minut je 30.,  9,03 střelami na branku za 60 minut o pozici horší.

Foto: hcsparta.cz

Tentokrát je na tom se střeleckou úspěšností ještě hůře – 3,57 % je ze všech hráčů, kteří dali alespoň jednu branku, vůbec nejhorší hodnota! Štěstí mu tak očividně do karet příliš nehrálo a naopak smůla měla vliv na jeho statistiky.

Výrazně lépe se nové posile Vítkovic dařilo v početních výhodách. Za 46 minut a 6 sekund sice rodák z Jurmaly neskóroval, nicméně zaznamenal tři body, všechny primární (17. nejlepší ze 157 hráčů s 15 a více minutami).

S 28,63 střeleckými pokusy za 60 minut početních výhod byl Bukarts 14. nejlepším a 15,62 střel na branku za 60 minut ho řadilo na 23. pozici.

Závěr

Co si tedy z výše zmíněných statistik odnést? Bukartsovi se během jeho krátkého působení na Spartě nijak ostentativně nedařilo (to ale ani týmu, který vyhrál 7 ze 14 zápasů), říci však, že by lotyšský útočník Pražany potápěl, rozhodně nejde.

Ve Vítkovicích však budou doufat, že se vrátí zpět k hranici 30 až 40 bodů za sezonu.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV