Hokejka news

 • 3. 10. - 10:41

  Začal prodej vstupů na Finy v Plzni!

  Jediné domácí utkání do konce roku odehraje český tým 12.12. v Plzni proti Finsku. Už máš koupená svoje místa?!

 • 23. 9. - 13:41

  Týden hokeje odstartoval!

  Pro všechny děti ve věku 4-8 a jejich rodiče, kteří se chtějí seznámit se s ledním hokejem. Mimo jiné zažijete spoustu legrace i sportu. Mrkněte sem, kde je pro vás nejbližší klub :)

 • 4. 9. - 09:50

  Hokejka TV - předplatné již v prodeji!

  Přenosy zápasů odstartují 11. a 13. září 2019, předplatné pro živé přenosy na Hokejka TV je již v prodeji!

 • 22. 8. - 15:09

  Start hokejové sezony se blíží, jste připraveni?!

  Hokejka shop nabízí slevové poukazy do sportovních obchodů, výhodněji si můžeš nechat vyrobit hokejku nebo se jen naučit tejpovat!

Zimní olympiáda v Pekingu vypukne už za necelé tři roky a Čína si uvědomuje, že svůj hokej musí rozvíjet. Kempy, stáže, školení. To není nic nového, nyní chtějí Číňané odstartovat vlastní profesionální soutěž.

Čínský klub China Golden Dragon by měl působit v české třetí nejvyšší soutěži, Kunlun Red Star z Pekingu už tři roky bojuje v KHL a KRS Heilongjiang, farma Red Staru jsou společně s klubem Tseng Tou z provincie Jilin účastníky ruské Vyšší ligy (VHL).

Nyní Číňané hodlají založit profesionální soutěž. Při slavnostním ceremoniálu po čínském hokejovém mistrovství, které se konalo v Pekingu, to potvrdil náměstek generálního sekretáře Čínské hokejové asociace Ši Liang.

Zamíří KHL opět do exotiky? O účast se hlásí Emiráty »

„Domácí profesionální hokejová soutěž letos určitě odstartuje,“ prohlásil. „Náš domácí hokej je v současné době relativně slabý a vzhledem k tomu, že Peking hostí zimní olympijské hry, je potřeba rozvíjet i čínský hokej. Profesionální liga je důležitá směrem k vývoji našeho hokejového projektu,“ doplnil.

S cílem posílit konkurenceschopnost čínské profesionální ligy, plánuje tamní asociace přizvat do soutěže i zahraniční týmy. Kolik těchto mužstev by se ligy účastnilo, v tuto chvíli není jasné.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV