Hokejka news

 • 24. 1. - 10:35

  Živé přenosy z MČR výběrů krajů U15

  V Karlových Varech a Chebu probíhá až do soboty 26. ledna 2019 MČR výběrů krajů do 15 let. HokejkaTV má pro tebe každý den alespoň dva živé přenosy, často i s komentářem velice zajímavých hostů!

 • 23. 1. - 09:46

  Ledová klapka - druhý ročník odstartován!

  Soutěž, která hledá nejlepší video z hokejového prostředí a má za cíl vyzvednout tvůrčí snahu a píli všech českých hokejových klubů. Ať už se jedná o profesionální celky nebo amatérské týmy. Soutěžní videa je možné přihlásit až do 3. 5. 2019!

 • 14. 1. - 14:14

  Týden hokeje je tu!

  Od 21. do 27. ledna 2019 probíhá již šestý Týden hokeje! Tentokrát se do něj zapojí rekordní počet 149 klubů. Zvány jsou všechny děti od 4 do 8 let. Přijít ale mohou po konzultaci se zástupcem klubu i ostatní, starší i mladší.

 • 15. 11. - 09:44

  Nevíš si rady s vánočními dárky? Hokejka Ti přináší inspiraci!

  Čas Vánoc se blíží a každý už přemýšlí, jakým dárkem by mohl svým blízkým udělat radost.
  Mrkni na Hokejka shop, nabízím Ti několik zajímavých nápadů za výhodné ceny!

Dva třicátníci mění dres, Litvínov a Pardubice zosnovaly vzájemnou výměnu zkušených zadáků. Mezi chemiky míří cestovatel Marek Trončinský, Dynamo posílilo kádr o trochu švédské krve v podobě Mathiase Porselanda. Co říkají na tento trejd čísla?

Pro Marka Trončinského to je letos poměrně divoký rok. Ještě na přelomu listopadu a prosince se jeho cesty s Pardubicemi rozdělily, nicméně tato separace vydržela sotva tři týdny a třicetiletý bek znovu oblékal dres Dynama. Jenže o měsíc později si balí kufry znovu, tentokrát cestuje přes celé Čechy do Litvínova.

A ve městě perníku se mu dařilo poměrně slušně, ve 22 zápasech si připsal tři přesné trefy a osm asistencí a díky jedenácti bodům byl nejproduktivnějším zadákem týmu. V přepočtu to vychází na 1,47 bodu na šedesátiminitovku, což jej v tomto ohledu řadí na dvanácté místo mezi obránci soutěže.

To Mathias Porseland si užil cestování víc než dost už před začátkem ligy, jelikož do Litvínova zamířil urostlý Švéd z finského města Hämeelinna, jehož barvy po dva roky hájil ve finské nejvyšší soutěži. Co se produktivity týče, tam na Trončinského poměrně dost ztrácí, konkrétně má na kontě dvě branky a čtyři nahrávky v 15 zápasech.

A co je nejzajímavější, rodák z Göteborgu nasbíral všech šest svých bodů v přesilovkách. To v jeho případě dává dohromady 7,37 bodu za 60 minut odehraných v početních výhodách, což je vůbec nejvyšší číslo mezi všemi extraligovými zadáky, kteří si v takové početní situaci odkroutili alespoň 30 minut.

S přesilovkami má dobrý vztah i Trončinský, ty mu totiž přinesly už pět bodů a v Dynamu je v takových situacích produktivnější už jen Miloš Bubela. No a aby taky ještě odchovanec Ústí nad Labem při příznivé početní nevyrovnanosti nebodoval, když v ní stráví celých 20 % svého herního přídělu.

Poměrně výrazný rozdíl mezi touto dvojicí beků je však vidět při pohledu na relativní Corsi při rovnovážném počtu hráčů na ledě, tedy statistice, která dává zapomenout na tragické výkony celého Dynama. Zatímco Porselandův relativní poměr střeleckých pokusů pro a proti je na nepříjemné úrovni -2,95 %, druhé nejnižší mezi litvínovskými beky, Trončinský zlepšuje svou přítomností ve hře poměr Corsi svého týmu o 3,85 %, což je výkon na hranici druhé a třetí desítky mezi defenzivními muži soutěže.

Nyní už někdejší chemik ze Švédska navíc dovolí soupeři pálit častěji, než kterýkoliv jiný hráč černožlutých, což ukazuje jeho až příliš vysoké relativní CA/60 23,17. A podobně nejisté výsledky se s ním táhnou také v ohledu střel na branku i ze slotu, konkrétně při relativním poměru -5,26 % u přímých ohrožení branky, druhý nejhorší v Litvínově, a -7,09 % v případě šancí.

Ovšem zajímavé je, že se všechna tato čísla výrazně propadnou, pokud zohledníme pouze přesilovky, na první pohled Porselandovu oblíbenou disciplínu. Relativní poměry -9,80 % u Corsi, -13,33 % v případě střel na branku i -18,18 % v kategorii šancí, jsou totiž shodně nejhorší čísla mezi chemiky.

A Marek Trončinský je úplně stejný případ, za vyrovnaných sil na ledě si totiž vede celkem přijatelně, s relativním poměrem střel na branku -1,92 % a 0,08 % v případě šancí. Ovšem v početních výhodách to je naprosto odlišný příběh, ačkoliv v nich nastupuje velice často, jelikož jak hodnota SF% vůči spoluhráčům -15,15 %, tak -20,65 % týkajících se střel ze slotu, a tak i -10,47 % u všech střeleckých pokusů, je ve všech případech nejhorší výkon v Pardubicích.

Ve prospěch čerstvé litvínovské akvizice však hraje alespoň fakt, že sám produkuje opravdu výbornou ofenzivní aktivitu. Celkem totiž vyslal už 110 střeleckých pokusů, neboli 14,67 za šedesát minut, díky čemuž je vůbec nejaktivnější kanonýr Pardubic a v celé extralize mu patří skvělé čtvrté místo.

Sečteno podtrženo

Marek Trončinský i Mathias Porseland jsou herně podobní hráči, oba jsou častou volbou pro přesilovky, ve kterých jsou také nadprůměrně produktivní. Trončinský bere střeleckou aktivitu častěji na sebe, kdežto Porseland spíše nechává koncovku na svých spoluhráčích. Kdo zvládá svou činnost kvalitněji? A kdo lépe zapadne do herního systému svého nového zaměstnavatele? Na to si už udělejte obrázek sami.

Share on Google+

HOKEJKA TV

HOKEJKA TV