Hokejistky čeká ruský test. Představí se na turnaji pěti v Dmitrově

Foto: Karel Švec, Český hokej

Teprve druhý velký turnaj v sezoně má před sebou ženská reprezentace. České hokejistky se v Rusku představí na Turnaji pěti zemí v Dmitrově, kde postupně narazí na Švýcarsko, Finsko, Německo a Rusko. S jakými ambicemi ženský národní tým odletěl na východ?

HokejkaTV

„Hlavně chceme napravit poslední turnaj ve Finsku, který se nám nepovedl. Rádi bychom zapracovali na hře, kterou bychom chtěli předvádět na mistrovství světa. Zaměříme se na náš herní projev, který byl naposledy fakt špatný,” přiznává trenér české reprezentace žen Petr Novák.

„Holky dva měsíce potrénovaly, takže věřím, že hra bude lepší. Samozřejmě to má dvě strany mince – můžeme hrát špatně a vyhrát, ale taky můžeme hrát dobře a prohrát. Čekají nás tři soupeřky, které jsou v nejlepší pětce světového žebříčku. Chceme, aby k tomu hráčky dobře přistoupily. Na ledě musíme plnit své povinnosti a vyrovnat se soupeřkám v bruslení,” pokračuje.

Nové tváře? Šance pro hokejistky z osmnáctky

Do Dmitrova, kde se turnaj koná v rámci pětadvacetiletého výročí ženského hokeje v Rusku, odletělo 21 hráček. Jak se rodila nominace, v níž figurují i nové tváře?

„Po vzájemné dohodě s trenéry osmnáctky, která teď v listopadu nemá žádnou akci, jsme dali šanci některým mladým hráčkám. Budou mít možnost sehrát kvalitní mezistátní zápasy. Bude to pro ně dobrá příprava a pomůže jim k tomu, aby podávaly ještě lepší výkony,” nepochybuje Novák.

Češky zahájí Turnaj pěti zemí ve středu po obědě, kdy vyzvou Švýcarky. „Ty dlouho nehrály a docela vypustily mistrovství světa. Věděly, že nemohou sestoupit, příležitost dostaly mladé hráčky a jejich výkon byl špatný. Teď do toho ale zase šlápnou,” věří kouč českých hokejistek.

„O Finkách se bavit nemusíme, Rusky doma taky nic nevypustí. Německo je náš tradiční soupeř. Věříme, že navážeme na naše poslední výsledky, kdy jsme Němky poráželi. Neradi bychom s nimi prohráli,” uzavírá Petr Novák.

Soupiska české ženské reprezentace pro turnaj EHT v Dmitrově:

Brankářky: 
Klára Peslarová (MODO, Švédsko), Kateřina Zechovská (Most).

Obránkyně: 
Martina Zedníková (Příbram), Tereza Radová (Olomouc), Pavlína Horálková (Krasnojarsk, Rusko), Adéla Škrdlová (Třebíč), Daniela Pejšová (MODO, Švédsko), Klára Seroiszková (Karviná), Adéla Hanzlíková (Rokycany).

Útočnice:
Natálie Mlýnková (HTI Stars, Kanada), Tereza Vanišová a Vendula Přibylová (obě University of Maine, USA), Barbora Patočková (Příbram), Denisa Křížová a Kateřina Mrázová (obě Brynäs, Švédsko), Alena Mills (Ufa, Rusko), Aneta Lédlová (Kadaň), Klára Hymlárová (St. Cloud State University, USA), Sára Čajanová (Vsetín), Kristýna Kaltounková (Vermont Hockey, USA), Tereza Mazancová (Mladá Boleslav).

Realizační tým

Manažer týmu: Martin Loukota.
Trenéři: Petr Novák.
Asistent trenéra: Petr Tejral.
Asistent trenéra: Pavel Zuziak.
Lékař: MUDr. Jan Frühauf.
Kondiční trenérka: Marie Pellarová.
Fyzioterapeutka: Anna Šulcová.
Hospodář: Petr Mlíkovský

Program turnaje EHT v Dmitrově

Středa 6. listopadu:
13:00 Česko – Švýcarsko
17:00 Rusko – Finsko

Čtvrtek 7. listopadu:
13:00 Finsko – Česko
17:00 Německo – Rusko

Pátek 8. listopadu:
13:00 Švýcarsko – Finsko
17:00 Česko – Německo

Sobota 9. listopadu:
13:00 Finsko – Německo
17:00 Rusko – Švýcarsko

Neděle 10. listopadu:
13:00 Německo – Švýcarsko
17:00 Rusko – Česko

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz