Hokej v číslech: Řepík nebo Vrána. TOP 5 hráčů týdne

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

Je za námi další týden, tudíž je pochopitelně čas na další díl rubriky TOP 5 hráčů týdne. Nemálo hráčů v onom týdnu podalo velmi dobré výkony, proto nebylo nijak zvlášť lehké vybrat určitých pět borců. Nakonec jsme ukázali na tři útočníky, jednoho obránce a jednoho gólmana.

Aplikace Tipsport extraligy

Daniel Huf (B, PSG Berani Zlín)

Hned první jméno může vzbudit menší překvapení vzhledem k tomu, že Daniel Huf inkasoval hned pětkrát ve třech utkáních a vychytal pouze jedno vítězství. Pravdou ovšem je, že nebýt jeho velmi dobrých výkonů, Zlín by velmi těžko získal čtyři body, které dokázal ze tří duelů vytěžit. Na stále teprve 21letého gólmana zamířilo v uplynulém týdnu hned 95 střel, přičemž chytil hned 3,94 gólu navíc oproti průměrnému brankáři extraligy za dané období.

Ronald Knot (O, HC Bílí Tygři Liberec)

Zadák Ronald Knot se při absenci Ladislava Šmída stal nejvytěžovanějším hráčem Liberce a v uplynulém týdnu si vedl skvěle! V každém ze tří zápasů odehrál více než 25 minut, zapsal jeden bod a celkově (tedy ve všech situacích) byl na ledě u šesti vstřelených gólů Bílých Tygrů a jen u dvou inkasovaných. Vynikal především v úspěšných výstupech z defenzivního pásma, kterých zaznamenal hned 20. Výrazně se tak podílel na všech třech výhrách Liberce v minulém týdnu.

Michal Řepík (Ú, HC Sparta Praha)

Další vynikající týden má za sebou pražská Sparta, která získala osm bodů z devíti možných. Výraznou měrou se pod to zapsal útočník Michal Řepík, který zaznamenal dva góly a dvě asistence. Patřil mezi nejaktivnější playmakery extraligy, když svým spoluhráčům přihrál hned na 16 střel. Většina z nich pak následovala po úspěšných vstupech do ofenzívní zóny kluziště, kterých zaznamenal hned 17.

Radek Smoleňák (Ú, Mountfield HK)

Zkušený kapitán Hradce Králové, Radek Smoleňák, opět potvrdil, že patří k nejlepším silovým útočníkům v celé soutěži. Zaznamenal hned 11 střel ze slotu, dvě z nich se pak ujaly v gól. Předváděl celoplošně velmi dobrý hokej, což se odráží i také v 15 úspěšných vstupech do ofenzivní zóny. V nedělním utkání proti Karlovým Varům přidal jednu asistenci. Měl velký podíl na tom, že se Mountfieldu podařilo v posledním týdnu získat pět bodů.

Petr Vrána (Ú, HC Oceláři Třinec)

Velmi dobrý týden má za sebou také Petr Vrána, který se výrazně podílel na obou vítězstvích Třince v uplynulém týdnu. V Litvínově byl u obou branek Ocelářů (1+1), které zajistily týmu vítězství 2:1. V nedělním utkání proti Českým Budějovicím, o kterém bylo už napsáno mnoho, přidal tři asistence. Jedna z nich pak byla součástí vítězného gólu Vladimíra Draveckého. Celkově byl na ledě u sedmi vstřelených branek a dvou inkasovaných.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz