Historický moment vzniku České a Slovenské univerzitní hokejové asociace ve spolupráci s EUHA

Foto: EUHL.eu

19. února 14:10

Tomáš Čekal

Nově vzniklé asociace budou jako jediné zastupovat univerzitní hokej v ČR a SR pod mateřskou organizací Evropské univerzitní hokejové asociace (EUHA). Cílem české a slovenské univerzitní hokejové asociace, je chránit, podporovat a reprezentovat společné zájmy studenta – sportovce v Evropě.

HokejkaTV

Jednotliví členové uvedených asociací s názvy ACUH - Asociace Českého Univerzitního Hokeje a SUHA - Slovenská Univerzitná Hokejová Asociácia budou navzájem rozvíjet partnerství prostřednictvím vzájemné podpory při společných aktivitách v rámci univerzitního hokejového hnutí v Čechách a na Slovensku pod hlavičkou EUHA - Evropské univerzitní hokejové asociace.

Podepsáním memoranda o spolupráci a vzájemném uznání mezi asociacemi a předsedy ACUH Alešem Bachánkem, SUHA Ľubomírem Sekerášem a EUHA Jaroslavem Strakou se vytvořil historický moment propojení studenta sportovce s univerzitami a duální kariéry v pravidelné soutěži EUHL, která působí v Evropě už 6 let.

Asociace mají společný cíl, a to spojit a vytvořit funkční propojení mezi hokejem a studiem, tím se stávají rovnocennými partnery se stejnými právy a povinnostmi. Vytvořením rámce pro vzájemnou spolupráci se budou společně podporovat v aktivitách v rámci hokejového sportu s důrazem na vzájemné propojení vzdělávání a ledního hokeje v obou zemích.

Byli to právě české a slovenské univerzitní týmy, které před šesti lety stály u zrodu EUHL - Evropské univerzitní hokejové ligy jejímž řídícím orgánem je EUHA.

EUHA spolupracuje s národními svazy ČSLH a SZLH. Navázala spolupráci nejen s českými a slovenskými hokejovými asociacemi, ale stvrdila podpisem i trojstranné Memorandum o porozumění, kde se ve velmi jedinečném okamžiku představitelé EUHA, Ruské studentské hokejové ligy (RSHL) a Americké asociace kolegiálního hokeje (ACHA) střetli za jedním stolem. Podpisem Memoranda s americkým a ruským sdružením se EUHA stala jedinou mezikontinentálně akceptovanou organizací v oblasti rozvoje univerzitního hokeje v Evropě.

Zdroj: EUHA www.euhl.eu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz