Hanácké derby? Plné zimáky a skvělá kulisa, pochvaluje si Kantor

Pavel Kantor. | Foto: Lubomír Tesař, lhkjestrabi.cz

WSM Liga v předkole servíruje parádní derby se vším všudy. O postup totiž bojují dva rivalové z Hané – Prostějov a Přerov. Po třech bojích mají do čtvrtfinále blíže Zubři, kteří v poslední bitvě zdolali Jestřáby fotbalově 2:1. Dramatický souboj ale mohl skončit jakkoliv. V utkání plném šancí kralovali brankáři. Prostějovský gólman Pavel Kantor dlouho odolával, kryl 36 střel soupeře, jenže inkasoval o jeden gól víc, než jeho protějšek na straně Přerova. Zubři tak v ruce drží postupový mečbol. „Budou pod tlakem. Doufám, že to zvládneme,“ říká Pavel Kantor.

Fanshop

Pondělní duel před vyprodanými přerovskými tribunami musel fanoušky bavit. Spousta šancí, ostré souboje u mantinelu i výborná atmosféra. „Bylo hodně šancí na obou stranách. Vyplývá to z toho, že bylo hodně vyloučených. Hrála se spousta přesilovek a oslabení. Pro diváky to byl dobrý zápas, bohužel se špatným koncem pro nás,“ mrzí prostějovského brankáře.

Ten se místy pořádně zapotil. Hlavně ve druhé třetině, kdy Zubři svého soka mačkali jak citron. „Jsem rád, že na mě jde hodně střel. Chytá se mi lépe, než když na mě jde deset, dvanáct střel. Bohužel jsme dostali o gól víc,“ lituje Kantor, který poprvé inkasoval v závěru po teči Maliny.

„Byl tam nahozený puk. Viděl jsem ho, ale kotouč trefil hráče před bránou. Šlo to do protipohybu. Vyčítám si každý gól, ale troufnu si říct, že na tohle se asi víceméně nedalo reagovat,“ tvrdí pětadvacetiletý borec.

Mečbol pro Přerov a Frýdek. Čtvrtfinále můžou slavit doma »

Zdá se, že jeho forma graduje. V předkole zatím podává velmi dobré výkony. „Cítil jsem se dobře celou sezonu. Měli jsme výpadek, kdy jsme prohráli z patnácti zápasů dvanáct. S tím jsem se samozřejmě trochu svezl. Bohužel to tak je. Jde to ruku v ruce. Když tým hraje špatně, ani gólman většinou není nic extra. Když se týmu daří, i gólmani chytají dobře. Cítím se výborně a doufám, že půjdeme do dalšího kola, abych mohl tyto výkony podávat dál,“ hlásí.

Kořením hanáckého derby je parádní atmosféra, která žene hráče dopředu. A je jedno, jestli v Prostějově, nebo v Přerově. Rachot je na obou stadionech. „Jsem rád, že hrajeme s Přerovem. Zimáky jsou plné. Má to kulisu, atmosféru. Když člověk jede někam do Benátek a je tam dvě stě lidí, ani ho to pořádně nebaví,“ přiznává.

Jestřábi poprvé vyrazili na přerovský led a podpořil je plný kotel fanoušků. Ti několikrát vyvolávali Kantorovo jméno. Měli proč. Borec, který si zachytal extraligu v Českých Budějovicích, Hradci Králové a Vítkovicích, vytáhl řadu fantastických zákroků. „Naši fanoušci jsou super. Doprovází nás v podstatě celou sezonu. Patří jim samozřejmě dík. Doufám, že se jim odvděčíme výhrou,“ kouká se dopředu.

Atmosféru si užívá a žádní křiklouni z hlediště ho jen tak nerozhodí. „Jsem na to zvyklý z extraligy, kde jsme hráli derby Hradec – Pardubice nebo Vítkovice – Třinec. Na tyto zápasy chodilo deset, jedenáct tisíc lidí. Je super, že ani tady nejsou poloprázdné zimáky, ale že by se mnou křik fanoušků nějak mával, to ne,“ hlásí.

Přerovští ovládli dva zápasy. Poslední z nich po výsledku 2:1 a stejným poměrem vedou i sérii. Teď mohou Zubři rozhodnout o svém postupu do čtvrtfinále. Co to znamená pro Prostějov? „První zápas doma jsme prohráli. Teď taky, akorát s tím rozdílem, že Přerov má mečbol. Bude pod tlakem. Říká se, že poslední krok je nejtěžší. Pojedeme hrát stejně, jako bychom hráli normálně v sezoně. Budeme se snažit hrát naplno, tak jak máme a po šedesáti minutách se podíváme na výsledek. Doufám, že to zvládneme,“ věří.

Zápasy mezi Přerovem a Prostějovem jsou vždy vyhecované. Play off jim dává punc ještě větší výjimečnosti. Na ledě ale zatím rivalita nepřerostla únosnou mez, jak občas bývalo zvykem. „Nikdo nemůže dělat hloupé fauly, protože pak hrajete v oslabení, což může rozhodnout o celé sérii. Dělat bezhlavě nesmyslné fauly je kontraproduktivní,“ uvědomuje si Pavel Kantor.

Co zlepšit, aby si Jestřábi uchovali naději? „Těžko říct. Zápasy rozhodují maličkosti. Klidně jsme mohli vyhrát 2:1 i my. Je to o jednom gólu. Přerov hraje výborně. Jsou to utkání play off. Padá se do střel. Hraje se obětavě. Nikdo nechce udělat chybu,“ popisuje zkušený brankář.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz