Góly TELH: Trefa z obranného pásma nebo Ölveckého krasojízda

Foto: piratichomutov.cz

15. listopadu 2015, 21:33

Ladislav Vácha

Devatenácté kolo Tipsport extraligy rozhodně nenudilo, fanoušci si znovu přišli na své. Mezi nejhezčí branky patří dokonale přesný golfák Jana Maruny, učebnicový průnik vítkovického forvarda Petera Ölveckého, oku lahodící ťukes Plzně při přesilovce s gólovou tečkou Ondřeje Kratěny či velmi pohotový zásah mladoboleslavského kapitána Davida Výborného. Naopak hodně kuriózní byla trefa zlínského obránce Oldricha Kotvana, jenž překvapil pardubického brankáře Maxwella z vlastního pásma!

Nový fanshop

Kotvan nachytal Maxwella na višních (PCE – ZLN 2:3)

Pardubická Tipsport arena vybuchla v čase 13:51 nadšením, když vyrovnal na 1:1 Eduard Šimun, ale radost už za devět sekund vystřídal smutek. A byl to neuvěřitelný gól! Petr Holík vyhrál vhazování na Oldricha Kotvana, který z vlastní modré čáry nahodil puk směrem na soupeřovu bránu. Brankář Brandon Maxwell trestuhodně zaspal a hrací předmět mu k údivu všech zapadl až za záda. To byla neuvěřitelná chyba, kterou by maskovaný muž ze zámoří nejradši rychle vymazal z paměti!

Maruna udeřil z těžkého úhlu (PCE – ZLN 2:3)

Tomu se říká premiérový gól, který stojí opravdu za to! V Pardubicích se schylovalo k prodloužení, ale to v 56. minutě rázně odmítl zlínský útočník Jan Maruna. Po neúspěšné střele Jiřího Ondráčka čerstvá posila napřáhla v levém kruhu a i z těžkého úhlu napasovala svou dělovku nechytatelně do vzdálenější šibenice. Byl to vítězný gól, který zajistil hostům všechny tři cenné body.

Dokonalý ťukes s Kratěnovou tečkou (PLZ – VIT 3:2)

Indiáni si přenesli do třetí periody zápasu s Vítkovicemi velmi nadějnou přesilovku 5 na 3 a zasadili při ní svému soupeři už třetí úder. A jaký! Po Petru Kadlecovi si vzal puk pod patronát Nicholas Johnson, jemuž sice po kličce utekl daleko od hole, ale šikula ze Spojených států si ho dokázal před Tomášem Kudělkou přitáhnout. Vzápětí naservíroval lahůdkovou nahrávku na volného Ondřeje Kratěnu, jenž z mezikruží skóroval do odkryté brány.

Ölvecký ohromil parádním sólem (PLZ – VIT 3:2)

Vítkovice sice ztrácely ve třetí periodě na plzeňském ledě už tři góly, ale nic nezabalily a za svou bojovnost sklidily zasloužené ovoce. Ve 44. minutě přebral od Tomáše Kudělky kotouč Peter Ölvecký a nadechl se k neskutečné individuální akci. Z vlastního pásma se prohnal až do útočného území, kde se neohroženě vrhnul mezi přesilu protihráčů a udělal si z nich slalomové tyčky. Potom už celou hokejovou parádu dotáhl do gólového konce, když zblízka propálil střelou zápěstím brankáře Machovského mezi betony. Nádhera!

Výborný ukázal rychlé ruce (MBL – KVA 4:3p)

Napínavou a vyrovnanou bitvu nabídl souboj domácí Mladé Boleslavi s Karlovými Vary. Utkání dospělo za stavu 3:3 až do prodloužení, v němž vystřelil Středočechům bonusový bod David Výborný. Rána Michala Bárty z okraje kruhů se sice neujala, ale důrazný Tomáš Urban dokázal v pádu postrčit puk před bránícím Janem Tomečkem na svého kapitána. Ten dokonale využil toho, že brankář Závorka nebyl kvůli předchozímu kontaktu s Urbanem v dobrém postavení, a po bleskovém objetí brány zasunul kus černé gumy k přední tyčce. Zkušený střelec se zkrátka pozná!

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz