Góly TELH: Jankův gól z půlky, růžek Urbana nebo ťukes Komety

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

16. února 2017, 14:18

Ladislav Vácha

Základní část Tipsport extraligy už se sice chýlí k svému konci, ale nádherné branky rozhodně neubývají! Nenechte si ujít kuriózní gól Bohumila Janka, jenž z červené čáry nachytal na švestkách gólmana Faltra, učebnicovou kombinaci Komety s gólovým vyústěním z hole Radima Zohorny, grandiózní dělovku Tomáše Urbana přímo do šibenice, chirurgicky přesnou střelu Michala Bárty z těžkého úhlu a pěkný volej chomutovského zadáka Juraje Valacha.

Nový fanshop

Jankovo překvapení z půlky (TRI – OLO 3:2)

To byl gól, který se jen tak nevidí! V Třinci probíhala 15. minuta, když Vladimír Dravecký předal puk Bohumilu Jankovi. Šikovný obránce si vybruslil volným prostorem až na červenou čáru a odtud mohutným golfákem práskl do kotouče. A vida! Jeho dělovka se ujala, když k údivu všech skončila až za zády gólmana Faltra, který se musel pod svou helmou hodně červenat. Tohle si za rámeček opravdu nedá, černá můra všech gólmanů!

Špičkový ťukes a tečka Zohorny (LIT – KOM 5:3)

To byla luxusní akce, jež musela okouzlit i toho nejnáročnějšího hokejového fanouška! Jiří Doležal chyboval při rozehrávce a puku se ujal Martin Dočekal. Z kruhu okamžitě nahrál na úroveň brankové čáry Tomáši Vondráčkovi, jenž si potáhl kus černé gumy na holi a narýsoval bekhendem špičkový pas na Radima Zohornu. Velký talent brněnského hokeje už to měl snadné a pohotově zametl kotouč za záda bezmocného brankáře Januse.  

Urban krásně vymetl vikýř (PLZ – MBL 1:2)

Šlo tohle vůbec trefit lépe? Mladá Boleslav vyhrála na horkém ledě Plzně 2:1 a její vítězná trefa byla vskutku exkluzivní! Jan Látal posunul puk v útočném pásmu do jízdy sprintujícímu Tomáši Urbanovi a dlouhán v sestavě Středočechů to pak udělal úžasně. Nahrávku si bleskově zpracoval a z levého kruhu výstavní střelou zápěstím vyhnal všechny pavouky z protější ibenice. Vynikající projektil!

Bárta skóroval z úhlu (PCE – CHM 3:7)

Pardubice prohrávaly na začátku druhé periody s Chomutovem 2:3, ale na odpověď jim stačilo pouhých 27 sekund. Východočeši se usadili v pásmu Pirátů a Petr Chaloupka vykouzlil z okraje kruhů prvotřídní přihrávku Michalu Bártovi, pro nějž už nebyl problém z úhlu napálit kotouč do odkryté brány, kde se nestihl gólman Laco včas přesunout. Chirurgická práce!

Valach vystřihl parádní volej (PCE – CHM 3:7)

Tipsport arena nakonec viděla divokou přestřelku, kterou ale nakonec ovládli Severočeši. Dynamo mělo na začátku druhé půlky zápasu k dispozici přesilovou hru, jenže paradoxně při ní inkasovalo. Brett Flemming posunul puk n aMichala Vondrku, jenž přiťukl kotouč Juraji Valachovi. Urostlý osmadvacetiletý bek na okraji lvého kruhu bez otálení vypálil a jeho bravurní volej skončil přesně u tyčky přesouvajícího se gólmana Růžičky.  

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz