Gólman Slavie Šorf se popral! On je prostě takový, směje se Valík

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Jsou zápasy, které stojí za to i bez gólů. Přesně jako ten, který v Edenu odehráli junioři Slavie a Hradce Králové. Komu z diváků při vítězství Pražanů 1:0 chyběly branky, ten si je vynahradil bitkou v závěru. Zapojil se do ní i domácí brankář a hrdina Dominik Šorf.

Nový fanshop

Říká se, že góly jsou kořením hokeje, ale tenhle zápas je snad ani nepotřeboval. Možná by se týmy přetahovaly až do nájezdů, nebýt šťastné chvíle v 51. minutě. Tedy šťastné pro slávisty. Dominik Valík v přesilovce čtyři na tři vypálil od modré čáry a trefil do obličeje hradeckého beka Štěpána Havránka, od nějž se puk odrazil přímo do branky...

„Nejdřív jsem slavil, ale potom jsem si řekl, aby mu něco nebylo. Tak jsem přestal a šel se podívat, jestli je v pořádku. I po zápase jsem se ho ptal, jestli je v pohodě. On říkal, že jo,“ popisuje Valík na první pohled hrůzostrašnou situaci.

Havránek se naštěstí po delší chvíli oklepal, bez kapky krve odjel na střídačku a do zápasu se dokonce ještě vrátil. Mohlo to pro něj dopadnout mnohem hůř.

Takhle stihl být svědkem vypjatého závěru. Hradečtí hráli power play a chvíli před sirénou trefili tyčku. S tím se nechtěli spokojit a závar v brankovišti pak skončil hromadnou pranicí. „Myslím, že jsem to trošku začal já, jak jsem netrefil prázdnou bránu a hodil to na icing,“ sype si Valík popel na hlavu za moment, který mu trenéři vyčítali z lavičky hodně hlasitě.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

„Hradec pak šel do vysokého tlaku, a tak se to pobilo. To byla jediná možnost, jak zápas vyhrát. Přetlačit je,“ pokračuje kapitán. Chvíli se prali „jen“ hráči, ale pak se k nim přidal i gólman Dominik Šorf! „Můj kamarád David Kohút už skončil v bitce s parťákem, ale když ho vzal hráč zezadu, tak jsem na něj skočil taky. Nenechal jsem ho v tom samotného,“ říká. Už se někdy takhle bil? „K tomu bych se nevyjadřoval. Na ledě ne,“ usmívá se.

Vzhledem k tomu, že Mountfield hrál v šesti, pozoroval jeho brankář Daniel Dvořák celou šarvátku jen ze střídačky. Kdo ví, třeba by se zapojil taky... Tohle se každopádně moc často nevidí. „Chvilku jsem koukal. Ale on je Šorfík prostě takový,“ hlásí se smíchem Valík.

Stejně jako Kohút a Dominik Řepík si i Šorf vysloužil od rozhodčích trest na pět minut a do konce utkání. A to ho čtyři sekundy před koncem zákonitě připravilo o čisté konto. „Sám jsem byl překvapený, že mě poslali do kabiny, protože jsem ani neshodil rukavice. Ale to už mě ani tak nemrzí,“ tvrdí. Stejně jako zmařená nula za úžasných 38 zákroků. „Já jsem rád, že tým získal tři body. To je pro nás důležitější.“

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Koncovka zápasu jako by symbolizovala, proč letos slávisté prožívají kompletně jinou sezonu než loni. Vzpomínáte? Ano, v extralize byli úplně nejhorší. Nasbírali jenom 31 bodů. Teď se ale jeden hráč umí postavit za druhého, a možná to je jeden z hlavních důvodů, proč se týmu tak skvěle daří.

„Minulý rok nás to hodně zklamalo. Bylo to celou morálkou týmu. Myslím, že letos máme šanci něco udělat. Oceňuju kluky, že do toho jdou srdíčkem, hrají do těla a zapojují se třeba i do takových situací,“ vrací se Šorf k bitce. „Letos je to naprosto jiné ve všem. Tým se víc snaží, víc nám to klape, víc posloucháme trenéry, co máme dělat. A to je myslím klíč k našemu úspěchu,“ libuje si kapitán Valík.

Sešívaní od úvodní nadstavbové porážky právě s Hradcem hrají skvěle, play off už mají téměř jisté. A tam to může vypadat úplně stejně jako v sobotu v Edenu. Jedině dobře, že si takový zápas nacvičili.

Klidně i oni můžou za měsíc zvedat mistrovský pohár. Moc dobře ale vědí, jak někteří soupeři posilují o hráče z WSM Ligy... „Dívám se na to. Když se do play off dostaneme, nebude to žádná lehká práce. Několika týmům se vrátili hráči, v té druhé skupině už si člověk nevybere,“ ubezpečuje Valík. „Musíme všechno zvládnout tvrdou prací a týmovým výkonem. Kdo je větší tým, ten má větší šanci vyhrát,“ dodává.

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz