Frýdek zbrojí: přivedl dvě zahraniční posily a Zabloudila

Foto: Aleš Bedlík, hokejkv.cz

Do Frýdku-Místku přišli tři noví hráči: slovinský brankář Rok Stojanovič, polskoamerický forvard Alan Lyszczarczyk a útočník Matěj Zabloudil (na snímku). Klub o tom informoval na svém webu.

Fanshop národního týmu

Další rok může spadnout až pět klubů. Nikdo nechce nic podcenit...

„Kádr proto musí být co možná nejvíce konkurenceschopný. I z tohoto důvodu přicházejí noví hráči," uvedl klub na svém webu.

Zajímavým jménem je právě rodák amerického Wallingtonu Alan Lyszczarczyk. S hokejem začínal v Polsku a tuhle zemi i reprezentuje.

Foto: hcverva.cz

Pět sezon má za sebou v kanadské OHL, kde například v sezoně 2018/2019 získal 71 bodů. V uplynulém roce vystřídal hned čtyři kluby: polský Podhale Nowy Targ (10+8) a pak tři týmy v americké ECHL.

Lyszczarczyk umí i česky, protože v Česku už hrál, bylo to v mládeži Chomutova. Loni to chtěl zkusit v Litvínově, ale na zkoušce neuspěl.

„K týmu by se Alan měl připojit v pondělí 26. července."

Teď ale obleče dres Frýdku-Místku. „K týmu by se Alan měl připojit v pondělí 26. července," uvedl klub.

Na zkoušku přišel slovinský gólman Rok Stojanovič, který chytal hlavně doma ve Slovinsku a poslední čtyři roky ve Francii.

S rysy už zkušený brankář trénuje od pondělí 19. července. A patří k nejvyšším gólmanům, měří 197 centimetrů.

Foto: elite.nicehockey.fr

A Zabloudil? Ten přichází také v rámci zkoušky. Rodák z Vyškova prošel mládeží Olomouce.

V dospělém hokeji hrál dvě sezony v Prostějově a tři v Kadani, kde byl také v minulém ročníku.

Za Trhače stihl loni 15 zápasů (1+3). Stejnou porci měl i v extralize za Karlovy Vary (1+1), vstřelil tedy premiérovou branku v nejvyšší české soutěži.

Debut v extralize si ale přispal už předloni. Prosadí se do kádru prvoligového Frýdku?

Aktuální soupiska HC Frýdek-Místek

Brankáři: Frederik Foltán, Rok Stojanovič (na zkoušce), Daniel Šimonů. 

Obránci: Jakub Adámek, Bartosz Ciura, Daniel Krenželok, Jakub Michálek, Jakub Teper, Mikuláš Zbořil.

Útočníci: David Bartoš, Vít Christov, Nico Geidl, David Klimša, Filip Komorski, Rostislav Martynek, Michal Matiaško, Michal Ramik, Roman Szturc, Ondrej Šedivý, Alan Lyszczarczyk a Matěj Zabloudil (na zkoušce).

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz