Finále po 21 letech: Třinec – Vsetín 8:4! Blýskli se Biegl, Král či Peterek

Foto: hcocelari.cz

Třinečtí hokejisté ozdobili 90. narozeniny tamního klubu výhrou před vyprodanou Werk Arenou. V repríze finále 1998 vrátili Vsetínu porážku a slavili po výsledku 8:4.

Esport hokejová liga

Pamatujete ještě, jak Petra v extraligovém finále po domácích triumfech 5:1 a 4:1 vyhrála pod Javorovým 3:1 a slavila čtvrtý mistrovský titul v řadě? Od té doby uplynulo už víc než 21 let! Teď naprostá většina tehdejších aktérů série znovu nazula brusle a vyjela na třinecký led.

Za domácí nastoupili borci jako Richard Král, Roman Kaděra, Jozef Daňo, Jan Peterek či Lubomír Sekeráš. Našlapaná byla i vsetínská soupiska, nechyběli Roman Čechmánek, Radim Tesařík, Ondřej Kratěna, Michal Broš, Roman Stantien, Rostislav Vlach a další legendární hráči.

Zápasu předcházel bohatý slavnostní ceremoniál. Třinec vyvěsil pod strop domovského stánku své největší úspěchy a zároveň dresy klubových legend. Jméno zakladatele třineckého hokeje Boleslava Moravce doplnili Richard Král, Jan Peterek, Lubomír Sekeráš a Radek Bonk.

„Věřím, že to bude nádherný sportovní zážitek,“ říkal prezident klubu Ján Moder, který vhodil čestné buly mezi kapitány Richarda Krále a Rostislava Vlacha. Ze střídaček vše sledovali Alois Hadamczik a Kamil Konečný na jedné straně, Jan Neliba s Petrem Husičkou na druhé.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Dnes slavíme už 90. narozeniny! ?

Příspěvek sdílený HC Oceláři Třinec (@hcocelaricz),Lis 8, 2019 v 9:30 PST

Samotný duel, který se hrál třikrát patnáct minut podle veteránských pravidel pod taktovkou někdejších extraligových sudích Reného Trombíka, Miroslava Lipiny a Jaromíra Brázdila, přinesl už po 14 sekundách první trefu. Po přihrávce Richarda Krále se prosadil Jan Peterek.

Zanedlouho si oba vyměnili pozice a bylo to po první části 2:0. Valachy deptal skvělý Radovan Biegl. Vychytal trestné střílení Martina Táborského, semaforem zneškodnil šanci Michala Broše a jednou ho zachránila tyčka. „Životní výkon, hecnul se,“ smál se po zápase Peterek.

Když pak Zdeněk Sedlák navýšil náskok Ocelářů, oba týmy sáhly ke změně gólmanů. Biegl tak opouštěl hokejové jeviště s cennou nulou. Jeho parťák Vlastimil Lakosil si ještě pořádně nesáhl na kotouč a už jej musel lovit z branky, střelecké trápení Vsetína zrušil Tomáš Sršeň.

Krátce před druhou přestávkou, kterou ozdobila jízda úřadujících třineckých mistrů otevřeným autobusem, už to bylo po trefě Romana Stantiena jen o gól. Valaši se potom zdrželi v kabině a domácí začali třetí část trestným střílením, které proměnil druhý gólem v duelu Král.

S góly se v závěru utkání roztrhl pytel, skóre se nakonec ještě zdvojnásobilo. Ve fantastické atmosféře se trefili i Roman Kaděra, Aleš Zima, Tomáš Chlubna a podruhé v utkání při chuti hrající domácí sportovní ředitel, za Valachy pak Michal Broš s Radimem Tesaříkem.

Třinecké oslavy 90. narozenin se povedly na jedničku. Vyprodaná aréna, která si kromě hokeje užívala i doprovodného programu včetně lidových cen občerstvení, viděla třinecké vítězství 8:4. Domácí hokejisté tak alespoň částečně vrátili Valachům porážky z roku 1998. 

Výsledek exhibiční reprízy finále 1998:

HC ŽELEZÁRNY TŘINEC – HC PETRA VSETÍN 8:4 (2:0, 1:2, 5:2)

Branky a nahrávky: 1. Peterek (Král), 9. Král (Peterek), 24. Sedlák (Peterek, Král), 31. Král z trestného střílení, 34. Kaděra (Kántor, Chlubna), 40. Zima (F. Štefanka, Chlubna), 43. Chlubna (Kaděra, F. Štefanka), 45. Peterek (Sedlák) – 25. Sršeň (Vlach), 29. Stantien (Jakeš), 33. Broš (Tomajko), 42. Tesařík (Kratěna, Stantien).
Rozhodčí: Trombik, Lipina, Brázdil.
Tresty: 3:1.
Využití: 1:0.
Diváci: 5 400 (vyprodáno).
HC Železárny Třinec: Biegl (24. Lakosil) – Sekeráš, Pavelec, Jančařík, Gřegořek, F. Štefanka, Kántor – Král, Kaděra, Daňo, Chlubna, Zima, Peterek, Folta, Sedlák, Kontšek. Trenéři: Hadamczik, Konečný.
HC Petra Vsetín: Čechmánek (24. Kameš) – Zubíček, Tesařík, P. Táborský, M. Táborský – Sršeň, Kratěna, Broš, Tomajko, Stantien, Demel, Jakeš, Barus, Krayzel, Vlach. Trenéři: Neliba, Husička.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz