Finále CHL: Švédský kat Brna a Plzně vs. rozjetí Němci. Získá Gulaš trofej?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Pátý ročník Ligy mistrů dnes pozná vítěze. Bude se už potřetí radovat švédská Frölunda, nebo severskou nadvládu ukončí německý Mnichov? Finálová bitva je v Göteborgu na programu od 19 hodin.

HokejkaTV

Finále Ligy mistrů 2018/19

19:00 Frölunda HC – EHC Red Bull Mnichov (v Göteborgu)

Frölunda se do závěrečného duelu o titul neprobojovala jen loni, kdy její jízdu senzačně stopl Liberec a nakonec se radovala finská Jyväskylä. Předchozí dva ročníky ale patřily právě klubu z Göteborgu, jenž se předtím ve finále toho premiérového sklonil krajanům z Lulea.

Teď může Frölunda přidat už třetí titul. Proti ale bude při německé finálové premiéře rozjetý Mnichov. Ten v domácí soutěži už devět utkání neztratil ani bod a v součtu s CHL bodoval už v sedmnácti zápasech za sebou. Zato Švédové nejsou v pohodě, třikrát v řadě padli.

Oba týmy prošly do finále celkem hladce. Indiáni po vítězství ve skupině A postupně vyřadili Lugano, Kometu Brno a Plzeň. Red Bull nasbíral ve skupině B o bod méně a skončil druhý, ve vyřazovacích bojích pak vystavil stopku Zugu, Malmö a naposledy i Salcburku.

Finálová bitva se bude hrát v göteborské hale Scandinavium bez české účasti. Brno skončilo ve čtvrtfinále, Plzeň po parádním tažení skončila těsně před branami finále. Utkání o titul si jako jediná zahrála před dvěma lety Sparta, tehdy padla s Frölundou 3:4 v prodloužení.

Do Česka může, stejně jako v minulém ročníku, zamířit aspoň individuální trofej. Ve finálové nominaci na nejužitečnějšího hráče CHL je i plzeňský Milan Gulaš, napodobí Šimona Hrubce? O výhru se ucházejí i Stephen Michalek ze Salcburku a Trevor Parkes z Mnichova.

Přehled vítězů Ligy mistrů

2014/15 – Lulea Hockey (Švédsko)
2015/16 –
Frölunda HC (Švédsko)
2016/17 –
Frölunda HC (Švédsko)
2017/18 –
JYP Jyväskylä (Finsko)

Cesta Frölunda HC do finále

Cesta EHC Red Bull Mnichov do finále

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz