Energie přemohla Vervu a série je fuč! Konečně jsme to zlomili, jásá Flek

Foto: Kateřina Macečková, hokejkv.cz

Středeční předehrávku 9. kola Tipsport extraligy zvládli lépe hokejisté Karlových Varů, v prodloužení zdolali Litvínov a zastavili nelichotivou sérii pěti porážek. v řadě. „Konečně jsme to zlomili," líčí s úlevou útočník Jakub Flek.

HokejkaTV

Západočeši věděli, že potřebují zabrat. „Hodně jsme se na ten zápas připravovali, protože jsme tu sérii chtěli zlomit. Jsem rád, že jsme navázali na dobrý výkon v Třinci, kde jsme byli obstojným soupeřem,“ kvituje karlovarský útočník.

Energetici v podkrušnohorském derby dokonce sahali po plném počtu bodů, nicméně nakonec o jeden přišli. „Škoda ztraceného bodu v závěru, ale hlavně, že jsme pro nás urvali ten druhý,“ líčí rychlonohý forvard.

A znovu byla na vině nezvládnutá třetí periody. Svěřenci Martina Pešouta jakoby se nepoučili z duelu proti brněnské Kometě, v němž během poslední dvacetiminutovky přišli nejen o vedení, ale nakonec i o všechny body. Tentokrát to Západočechy stálo pouze bod. „Je tam možná trochu nervozita nebo taková přemíra snahy to urvat. Já věřím, že si to sedne, že jsme dost kvalitní hráči na to, abychom si ty výsledky mohli pohlídat. Určitě si k tomu něco s kluky řekneme a půjdeme dál.“

Co se naopak Karlovarským daří, to jsou úvodní třetiny. Především pak na domácím ledě bývá Energie velmi aktivní, ovšem sympatickému projevu chybí to hlavní – vstřelené góly. „To je hokej. Nás to hlavně nesmí zlomit, důležité je, aby ten herní projev byl dobrý a abychom se do těch šancí dostávali. Musíme věřit, že nám to tam padne,“ burcuje Flek.

Právě šestadvacetiletý útočník vsítil v podkrušnohorském derby branku během první části. Po skvělé spolupráci se slovenským parťákem Dávidem Grígerem se navíc postarali o využití početní převahy, které dosud taktéž nebyly vyloženě silnou stránkou Karlových Varů.

Sestřih utkání Energie – Verva

„Byla to secvičená akce. Máme tam více variant, s kluky jsme si říkali, že nechceme hrát jen jednu variantu z jedné strany, takže jsme se domluvili na dalších signálech, které samozřejmě nebudu prozrazovat. Chceme toho mít víc, aby si nás soupeř nemohl úplně snadno přečíst a obsadit si nás,“ vysvětluje rodák z Mariánských Lázní. „Je dobré, že tam máme Rachnu (Tomáše Rachůnka), je famózní, jak dokáže někoho najít,“ vyzdvihuje kolegu z první formace.

Jakub Flek zaujímá diváky svou nesmírnou rychlostí i schopností vstřelit gól. Karlovarská devítka, jež poslední roky pokukuje po první šanci v reprezentaci, si připsala proti Vervě druhý zásah sezony, čímž ukázala, že elitní formaci Západočechů se začíná dařit i bodově.

„Tlak necítím, ale už to bylo takové, že jsem se dostával do hodně šancí a nepadalo mi to tam. Jak jsem říkal, to nás nesmí ani jednoho složit. Musíme věřit, že to tam začne padat. Góly dávat umíme, myslím, že jsme se o tom v týmu přesvědčili všichni," uzavírá.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz