Dynamo sráží bídná koncovka. Už to není sranda, ví Hovorka. Začal vlastencem

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Přišel do Pardubic, aby zvýšil údernost povadlé ofenzivy Východočechů. Co naplat, slovenský útočník ve službách Dynama Marek Hovorka sice boduje, na ledě Vítkovic ovšem začal nešťastným vlastním gólem a pardubičtí hokejisté po porážce 1:4 padli počtvrté v řadě. Navíc je trápí nízká produktivita. Vždyť v posledních čtyřech zápasech se Dynamo trefilo jen třikrát.

Jágr Chance liga

Na ostravském ledě začali Pardubičtí špatně. Uběhlo jen 20 sekund a právě Hovorka nešťastnou tečí Oleszovy rány srazil puk za záda brankáře Kacetla. „Byl jsem na místě, kde jsem měl být. Chtěl jsem hrát puk, který byl nahozený, ale od špičky se mi to odrazilo přímo k tyčce. Co uděláte? To už je shoda náhod,“ krčí rameny.

Slovenský borec ve Vítkovicích v minulosti působil, branku si prý ale nespletl. „Ne, ne. Škoda, že jsem nedal i regulérní gól. Byla tam jedna tyčka,“ připomíná svou šanci v přesilovce ze závěru druhé dvacetiminutovky.

Jeho vlastní gól z úvodu utkání jen dokumentoval pardubické trable. Nepřesné přihrávky, Problematický přechod do útočného pásma, velká nervozita a patrná nepohoda. Tohle všechno sráží Dynamo níž a níž. „Samozřejmě, kupí se to. Tento smolný gól, nepřesnosti. Kdybychom byli v pohodě, v klidu to zpracuju a jedeme do protiútoku. To samé s přihrávkami. Hráči si nevěří,“ přiznává.

Dynamo se střelecky trápí. Ve Vítkovicích skórovalo jen jednou. Stejně jako doma s Kometou nebo v Plzni. Na ledě Mladé Boleslavi se dokonce pardubičtí hokejisté nezmohli ani na gól. „Je to bída. Hlavně musíme zapracovat na přesilovkách, protože ty rozhodují zápasy. Soupeři nám z nich góly dávají, ale my ne. Pak nemůžeme vyhrávat,“ tvrdí Marek Hovorka.

Třetím gólem jsme se uklidnili, hlásí Květoň

Pardubice si nepomohly ani v početních výhodách. „Je to pravda. Našel lajna jednou měla minutový tlak, ale to bylo tak všechno. Musíme si k tomu něco říct a začít to hrát trošku jinak, protože už to není sranda,“ pokračuje slovenský útočník, který do Pardubic přišel z ruského Vladivostoku.

Sám mohl právě v přesilovce skórovat, ale za stavu 3:1 trefil z ostrého úhlu tyčku. „Nebylo to až tak těžké. Bylo tam dost místa a nebylo to až z takového úhlu. Chtěl jsem to zahrát hned, ale puk trochu skákal, takže jsem ho netrefil ideálně a skončil na tyčce. Nebudu se na to ale vymlouvat, trefit se to dalo,“ uvědomuje si. 

Hovorka jako lídr Pardubic? Od toho tu jsem!

Pardubice dál sbírají prohru za prohrou a řítí se do zrádné baráže. „Ale samozřejmě budeme bojovat. To bychom mohli odevzdat výstroj, kdybychom nebojovali. Na druhou stranu umíme počítat a víme, kam míříme, ale nic nevzdáváme,“ hlásí Hovorka, který si prolínací soutěž zahrál dvakrát v Ústí nad Labem a jednu za Chomutov.

„Je tam velký tlak. Důležité je připravit se na to hlavně mentálně. Bude to zajímavé. Těžší je hrát baráž z vrchu. Na druhou stranu jsem měl tehdy nějakých dvaadvacet, třiadvacet let. Teď to bude o to těžší,“ myslí si. V kritických okamžicích bude záležet na něm i na dalších zkušených hráčích Dynama. „Jasně, od toho tu jsem, abych to zvládl, abych byl lídr,“ vypálí Hovorka.

Od čeho se teď mohou v Pardubicích odrazit? „V první řadě si k tomu musíme něco říct a změnit přístup. Víc chodit do brány a častěji střílet, protože dáváme strašně málo gólů. Musíme se věnovat i přesilovkám, protože ty rozhodují zápasy,“ dodává na závěr útočník, který zatím za Dynamo v osmi zápasech nasbíral pět bodů za tři branky a dvě asistence.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz