Dukla vzdoruje. Baráž je na krev, tak to má být, hlásí tvrďák Mrňa

Pavel Mrňa. | Foto: Josef Plechatý, hcdukla.cz

V pátém kole baráže o Tipsport extraligu se utkaly týmy, které se nachází ve zcela rozdílném rozpoložení. Zatímco Karlovy Vary jsou frustrované z vývoje sezony, Jihlava si dubnové souboje užívá. A je to znát – nad Energií vyhrála 2:1, a neztratila tak kontakt s ostatními. „Nejsme pod takovým tlakem," potvrzuje Richard Diviš. „Baráž si užíváme, stejně tak si užíváme každý souboj. Každá pěst, kterou dostaneme, je pro nás odměna," dodává v nadsázce.

HokejkaSHOPvanoce

Byl to zápas pravdy. Pokud by ho Jihlava nezvládla, ve zbytku soutěže už by ztrátu doháněla těžko. „Chtěli jsme odčinit závěr se Slavií, kdy jsme měli tři body na dosah a nakonec získali jen jeden," přiznává Pavel Mrňa, muž pátečního utkání. „Říkali jsme si, že na Vary musíme vletět hned od začátku."

A povedlo se. Dukla udeřila po pěti minutách. „Vždy, když se vstřelí první gól, tak to týmu pomůže. Kór nám. Naopak Vary se začaly klepat."

Západočeši sice záhy srovnali krok i stav, ve druhé třetině se však domácí vrátili do vedení. A na rozdíl od předchozího duelu jej neztratili. „Poučili jsme se z toho," tvrdí Mrňa. „Pro většinu kluků je baráž nová, skoro nikdo ji nehrál. Bylo to znát v prvním zápase ve Varech, kdy jsme si vybrali nováčkovskou daň a pořádně netušili, která bije. Teď už je to lepší. Myslím si, že je to vidět."

Ano, je.

Jihlava znovu prokázala, že se s ní musí počítat. Navíc smetla ze stolu všemožné spekulace. Ne, Karlovým Varům rozhodně nedá nic zadarmo. Spolupráce nespolupráce. „Po těch administrativních věcech, kvůli kterým za nás nemohlo několik kluků hrát, je to určité zadostiučinění," netají se Mrňa. 

„První zápas ve Varech jsme si vybrali nováčkovskou daň a pořádně netušili, která bije."

Lednová posila Dukly šla příkladem a na ledě se s ničím nemazlila. Ostatně, jak je jejím dobrým zvykem. „Já mám vyhrocenější zápasy rád. Trenéři navíc vyžadují, abych hrál do těla."

Nebyl sám, kdo rozdával rány. Ať už ve hře, nebo po přerušení při strkanicích. „Je to baráž, vrchol sezony. Hraje se na krev. My chceme nahoru, extraligisté to zase chtějí udržet. Z toho plynou šarvátky. Takhle to má být," hlásí Mrňa, který leze soupeřům na nervy zápas co zápas.

„Je to baráž, vrchol sezony. Hraje se na krev. Z toho plynou šarvátky. Takhle to má být."

Po pěti kolech baráže má Dukla šest bodů, přičemž na vedoucí Slavii ztrácí tři. Pro dvanáctinásobného šampiona Československa se jedná o dobrou výchozí pozici.

A zároveň je to nejlepší možná pozvánka pro diváky, kterých moc nechodí. Jihlava jim však vzkazuje, že stojí za to přijít. Že tým nic nevzdá a o postup bude bojovat. „Věřím, že jsme pro soupeře nepříjemní," uzavírá Diviš, který zažil postup s Chomutovem i Olomoucí. Zopakovat podobný kousek s Jihlavou, to by byla senzace!

Videa od HZStv1, respektive HC Dukla Jihlava:

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz