Druhá posila pro Frýdek-Místek: Přichází obránce Jakub Kania

Foto: Marian Ježowicz, hcocelari.cz

11. července 2016, 17:00

Marek Hedbávný

„Máme podepsaného Petra Kanka a Jakuba Kaniu. Ostatní hráče řešíme, mají teď dovolenou. Příští týden budeme vědět víc," uvedl pro hokej.cz Martin Kurajský, manažer prvoligového Frýdku-Místku. Spekulace o odchodu Miroslava Svobody do Jihlavy a dalším angažmá Martina Lojka prozatím nechtěl komentovat.

Nový fanshop

V souvislosti s nováčkem soutěže se o Kaniovi hovořilo dlouho. Hráčská práva na pětadvacetiletého zadáka totiž vlastní partnerský Třinec. S Frýdkem-Místkem chvíli trénoval už loni, nakonec ale zamířil do Piešťan (31 zápasů, 0+5) a sezonu dokončil v Polsku (13 utkání, 1+2).

Po roce se do WSM Ligy vrací.

Ve druhé nejvyšší soutěži dosud odehrál 180 utkání, většinu z nich v Horácké Slavii. Další starty si připsal ve Znojmě, Hradci Králové a naposledy působil na Kladně. Angažmá u Rytířů však nešťastně ovlivnilo zranění kolenních vazů.

„Kanis, to je největší pohodář v týmu. Nikdy jsem neviděl někoho tak pohodového. Že ho nic nerozhodí se odráží i na jeho výkonech, které jsou kvalitní,“ uvedl před časem bývalý spoluhráč Šimon Hrubec. „Kanis je hokejista bez nervů. Hodně si na ledě dovolí. Je dobře pozičně hrající bek, těžko se přes něj dá prosadit. Má dobrou rozehrávku, je dobrý hráč na přesilovou hru," přidal se parťák z třebíčského angažmá Stanislav Dietz.

„Kanis je hokejista bez nervů. Hodně si na ledě dovolí. Je to dobře pozičně hrající bek, těžko se přes něj dá prosadit."

Další novinky z frýdeckého kádru budou známy v průběhu následujících týdnů. Nováček WSM Ligy čeká hlavně na posily z Třince, před podpisem jsou i jiní hráči.

Miroslav Svoboda mezi nimi zřejmě nebude. „Dohodl jsem se s jedním klubem WSM Ligy, který by měl hrát v popředí tabulky. Navíc tam působí kvalitní trenér brankářů. Klub můj příchod zatím nezveřejnil, ale brzy by se tak mělo stát," uvedl talentovaný gólman pro hokej.cz.

Je řeč o Jihlavě, kde má brankáře na starost uznávaný Petr Jaroš? Byl by to logický tah – úřadujícímu mistrovi by se k Jakubu Škarkovi a Lukáši Sáblíkovi hodil ještě jeden muž.

Miroslav Svoboda.

Miroslav Svoboda. | Foto: Michal Polák, eMPefoto.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz