Dojemné loučení! Stačilo, hlásí 39letý Nagy. Emoce držel v sobě

Foto: iihf.com

21. května 20:38

Adam Bagar

(KOŠICE, od našeho zpravodaje) Utkání s Dánskem nebylo jen o loučení slovenského týmu s domácím šampionátem. Poslední zápas v kariéře odehrál Ladislav Nagy, symbolicky v mateřských Košicích.

HokejkaTV

„Bylo to neuvěřitelné, krásné loučení. Byly tam emoce, ale držel jsem je v sobě. Myslím, že to na mě všechno dolehne až další den, teď jsem si to chtěl s kluky užít,“ přiznává Ladislav Nagy, který ještě dlouho po konci zápasu kroužil po ledě košické Steel Areny.

Foto: iihf.com

Fanoušci bouřili, vyvolávali jeho jméno, spoluhráči tleskali a Nagy si to užíval. Od generálního manažera Miroslava Šatana dostal dres s číslem 122, symbolizujícím počet utkání v národním týmu, od prezidenta SZLH dárkový koš a od spoluhráčů obrovskou flašku.

MS 2019: Ladislav Nagy se loučí s kariérou. Jak na něj budou fanoušci vzpomínat?

Na ledě nechyběla ani jeho rodina. „Bylo to nádherné. Děkuju všem fanouškům i manželce, bez ní bych už třeba tři roky nehrál. Vytvořila mi takový servis, že jsem mohl hrát tak dlouho a zvládal to bruslařsky,“ hlásí Nagy, který věší brusle na hřebík v 39 letech.

Foto: iihf.com

„Asi bych ještě mohl dva roky hrát, ale už stačilo. Všechno mě bolí,“ líčí slovenský hokejista, který má za sebou dost bohatou kariéru. V NHL sehrál 453 zápasů za St. Louis, Phoenix, Dallas a Los Angeles, zahrál si také v KHL, ve Švédsku, Finsku či doma v Košicích.

Mistr světa z roku 2002, který o rok později bral také bronz, má za sebou povedenou poslední sezonu. Za Košice nasbíral 65 bodů (36+29) v 54 zápasech, na MS pak v sedmi utkáních pět bodů za tři trefy a dvě asistence, včetně vítězného nájezdu proti Dánům.

Foto: iihf.com

„Nechtěl jsem jet první, abych viděl, jak bude brankář reagovat. Věděl jsem pak, že budu střílet nahoru, protože gólman byl dost dole. Vystřelil jsem, spadlo to tam a jsem rád, že jsme se rozloučili s šampionátem vítězstvím,“ těší Ladislava Nagyho výhra 2:1.

MS si užil, ale mrzí jej, že Slováci nepostoupili mezi osm nejlepších. „Lidi byli fantastičtí, hnali nás dopředu. Nechtěli jsme končit takhle. Sice slyšíme, že jsme hráli dobře, ale klíčová utkání jsme takticky nezvládli. Chtěli jsme jít dál, mužstvo na to mělo,“ ví Nagy.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz