Dohoda je na světě! Vrána podepsal s Washingtonem novou smlouvu

Foto: nhl.com

Útočník Jakub Vrána, který byl doposud chráněným volným hráčem, prodloužil kontrakt s Washingtonem na další dvě sezony. V každé z nich si vydělá 3,35 milionu dolarů.

NHL 20

Připomínáme, že v předešlých třech sezonách pobíral 863 tisíc dolarů.

Jedná se tedy o výrazné přilepšení. Pochopitelně ale očekávané a zasloužené. 

Vrána byl v dobré vyjednávací pozici. V roce 2018 hrál důležitou roli při cestě Capitals za Stanley Cupem a v uplynulé základní části se blýskl 47 body (24+23). Produktivnější už byli jen čtyři jiní útočníci Washingtonu: Alexandr Ovečkin, Nicklas Bäckström, Jevgenij Kuzněcov a T. J. Oshie.

„Jakub je velkou součástí našich plánů do budoucna," řekl k podpisu nové smlouvy generální manažer Brian MacLellan. „S tím, jak se v posledních dvou sezonách rozvíjel, jsme spokojení. Těšíme se, až s naším klubem dosáhne svého plného potenciálu." 

Třiadvacetiletý útočník byl draftován v roce 2014 ze třinácté pozice. Jeho rozlet trval o něco déle, musel si projít farmou, od sezony 2017/2018 už je ale pevnou součástí základní sestavy Capitals. A nyní patří k největším českým hvězdám v NHL.

V květnu si pak odbyl premiéru za národní tým, když nastoupil k devíti zápasům na mistrovství světa (4+1). 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz