Desátá prohra v řadě! Ale nevěřím, že Litvínov spadne, tvrdí navrátilec Čutta

Foto: hcverva.cz

Po pádu na úplné dno se v Litvínově děly věci. Během pátečního odpoledne byli oznámeny hned tři posily, všechny zasáhly do večerního utkání se Spartou. Jednou z nich je Jakub Čutta. Zkušený obránce sice nepomohl přerušit litvínovskou sérii porážek, která se natáhla už na číslo deset, ale i tak nevidí situaci úplně černě. „V Boleslavi jsem zažil megaprůser, kdy jsme fakt spadli, ale tady si myslím, že to tak nedopadne,“ šíří v Litvínově optimismus šestatřicetiletý obránce.

Nový fanshop

Série porážek se opět natáhla, co k tomu říct?
Pořádně jsme začali podle mého názoru fungovat až ve třetí třetině. Dá se hrát s každým a je úplně jedno, jestli to je Sparta nebo kdokoliv jiný. Chápu, že tým se nenachází na příčkách, na kterých si asi představoval, takže pohoda chybí, ale momentálně už nemáme co ztratit.

V první třetině jste působili až zbytečně ustrašeně...
Na začátku první dvou třetin jsme rychle inkasovali, to vás otupí. Když si ale s pukem dovolíme, dá se zatlačit každý. Nechci se v tom šťourat. Odehrál jsme v Litvínově první zápas, jsem rád, že tu mohu být. Rád bych klukům pomohl.

Jak jste se tu ocitl? Někde zaznělo, že jste se nabídl Litvínovu sám. Jak taková dohoda vzniká?
Bylo to po vzájemné komunikaci. Nejdřív to byl polohec, až později se to začalo seriózněji řešit. Nakonec to nabralo rychlý spád. Přijel jsem ve středu, proběhla krátká komunikace. Litvínov projevil zájem, já chtěl pomoci, tak jsem tu.

Juraj Mikúš: Doufám, že tu neudělám ostudu

S kým ten první hec proběhl?
S Honzou Myšákem, vlastně jeho tátou. Jezdí ke mně do centra v Liberci trénovat. V centru se dělá bruslení a celkové dovednosti hráče. Já normálně pracuji. Nečekal jsem, až po mě někdo sáhne, takže když tu odtrénuji, jedu do práce k sobě. (směje se) Poprvé po roce a tři čtvrtě jsem v pátek odpoledne spal hodinu. Tohle už já skoro neznám. Postavil jsem centrum a člověk, který v něm měl pracovat, mi tři hodiny před otevřením řekl, že to dělat nebude. Měl jsem dvě možnosti. Buď bych to zavřel nebo to budu dělat sám. Život mě tedy donutil k tomu, aby přerušil kariéru a dal se na jinou kolej. Teď se mi zase nabídla šance hrát extraligu a byl bych blázen, kdybych ji nevyužil. To je moje story.

Pokud jste musel skončit takhle nedobrovolně, tak vám hokej asi chyběl, ne?
Samozřejmě, že chyběl, ale ze začátku jsem na to nemyslel. Měl jsem mnoho starostí s tím, aby centrum fungovalo. Zaměstnávalo mě to natolik, že jsem neměl čas nad ničím přemýšlet. Vzhledem k tomu, že tam mám skatemill, můžu si nasimulovat úplně všechno. Jediné, co mi jde špatně, je jízda pozadu. (směje se)

Ono bruslit je hezká věc, ale tu herní praxi úplně nenahradíte.
Já vím. Jeden hráč říkal, že buď to máš, nebo nemáš. Když to nemáš, nikdy se to nenaučíš. Jde o to, že to vidím z jiného úhlu. Chci vyhrávat každý zápas, každý souboj. Udělám pro to všechno, ale mám už to postavené trochu jinak. Hokejem se chci hlavně bavit, tak by to měl mít asi každý.

Mohl byste tímto pohledem prohrami svázané kabině pomoci?
Nechci být sprostý, ale třeba v Boleslavi jsem zažil megaprůser, kdy jsme fakt spadli. Vím, jaké to v hlavách je. Obrovsky těžké, když vám má někdo říct, abyste se uklidnili. Táhne se to hrozně dlouho, ale čím dříve si to ten hráč uvědomí, lépe pro něj. Máte pocit, že i špatně vstáváte z postele, nebo že si neumíte zavázat tkaničku u bot. Tady to podle mě ale nehrozí. Přišlo hodně nových hráčů, kteří by do toho měli vnést pohodu. Tím pádem by se to celé mělo zvednout. Chvíli ale trvá, než si tyto věci sednou, jedna s druhým. Když se to odmaká, nikdo nemůže říct půl slova, i když se třeba prohraje. Nakonec čím víc těchto zápasů odehrajete, o to víc budete v závěru vítězit.

Jak jste si užil návrat na ledovou plochu? Nevím přesně, kolik měsíců jste nehrál, ale musela to být hodně dlouhá doba.
Přesně dva roky! Timing mohl být trochu lepší. Párkrát jsem byl jinde, než jsem měl. Na druhou stranu už mám něco odehráno, snažím se vnést na led trochu klidu. Párkrát jsem nesmyslně odpálil puk, ale to jde za tou herní praxí. Jde o to, jestli člověk stíhá, nebo nestíhá. To okolo, ten kámen se čase obrousí.

V centru už jste vypsal inzerát nebo už za sebe máte nějakou náhradu?
Mám tam Radka Plašila, kterému tímto moc děkuji, je to pro mě velká pomoc. Když přijedu domu, zaskočím tam a pomůžu zase já jemu. Je to dříč.

Sestřih utkání HC VERVA Litvínov – HC Sparta Praha

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz