Dernerovo štěstí zastavila tyč: Musíme zvednout hlavy, ještě není konec!

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

Stačilo málo a mohl být za hrdinu večera. Lukáš Derner málem zažil pocity jako později třinecký Ondřej Kovařčík – zkušený liberecký bek v 78. minutě napřáhl a pálil na Hrubce. Bohužel pro Tygry, tuhle střelu zastavila tyč. Rozhodující gól z toho nebyl. „Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je hrozně tenká," říká smutně pevný pilíř defenzivy Severočechů.

HokejkaTV

Svěřenci trenérů Pešána a Augusty odmakali poctivý zápas, dlouho sahali po vítězství. Jenomže v 53. minutě smazal náskok domácích Ethan Werek a pak následovalo dlouhé dramatické prodloužení. 

V předchozím duelu Tygři tuhle disciplínu zvládli, tentokrát nikoli. Na zápasy prohrávají 2:3 a v neděli musejí bojovat o to, aby si vynutili sedmý zápas. „Doufám, že to do Liberce vrátíme," přeje si Derner.

Stačilo málo a mohl jste být střelcem rozhodující branky. V 78  minutě trefil puk z vaší hokejky rameno Hrubce a poté tyč.
No, mohlo to rozhodnout... Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je hrozně tenká. Tyčka rozhodla, že jsme nevyhráli. Bohužel, tím odrazem byl šťastnější soupeř. Takový je sport, někdy to tak prostě je. Musíme zvednout hlavy a bojovat dál. Ještě není konec!

Mrzí porážka tím víc, že jste v prvním prodloužení byli jasně lepší?
Sehráli jsme to dobře. Před prvním prodloužením jsme si něco řekli. Doplňovali jsme to, šance byly. Bohužel. Štěstí se k nám nepřiklonilo. Ale oni ještě čtyřikrát nevyhráli. Doufám, že to vrátíme do Liberce.

Času mezi zápasy je málo, v sobotu zase cestujete do Třince. Co je nutné udělat, abyste sérii otočili?
Myslím, že zklamání je docela velké. A to je takový hnací motor do dalšího zápasu. Že proste ne, že končit nebudeme! Můžete mít únavu, jakou chcete, ale tohle přebije všechno.

Sestřih 5. finále Generali play off TELH

Co zlepšit do další bitvy? Například přesilovky?
Oba týmy mají soupeře skvěle přečtené, včetně přesilovek. Oni znají naše, my jejich. Ale potřebovali bychom, aby nám tam z početní výhody spadl nějaký gól. Nedaří se, uvidíme, jak to bude vypadat v Třinci.

Budete pod tlakem, ale s tím je třeba v play off počítat.
Každý ví, co udělat, abychom to v neděli zvládli. O tohle strach nemám. Porveme se o to, ať se děje, co se děje.

Pomůže vám, že se k zápasu netradičně přesunete letadlem?
To se ptáte toho pravého (usměje se). Mám z toho hrůzu už od rána. Jsem zvědav, co to se mnou udělá. Kluci si to pochvalují, bude to asi hodina cesty. Každý ušetřený čas je super.

Nemáte rád letadla? Už jste někdy letěl?
No právě, že letěl. Moc rád to nemám. Ale jsme jeden tým. Poletíme tam vyhrát a vrátit sérii do Liberce. Před naše skvělé diváky, žije tím celý Liberec. Byla by velká škoda, kdybychom si to nechali utéci mezi prsty.

Foto: Jiří Princ, hcbilitygri.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz