David Musil si za zákrok na Gulaše nezahraje 2 zápasy, trest dostal i Jank

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Dva hokejisté pykají za prohřešky z pátečního duelu mezi Plzní a Třincem. Obránce Ocelářů David Musil dostal od disciplinárky trest na 2 zápasy za zákrok na Milan Gulaše. Jedno utkání nesmí hrát plzeňský Bohumil Jank, který fauloval Erika Hrňu. Hokej.cz o tom informoval Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Českého hokeje.

Aplikace Tipsport extraligy

K oběma prohřeškům došlo v pátečním utkání Škody s Oceláři, který vyhrála Plzeň 5:2. Zákroky Musila a Janka se ve zkráceném řízení zabýval předseda disciplinární komise Viktor Ujčík, který následně vynesl tresty.

V případě zákroku Davida Musila na Milana Gulaše konstatoval, že „hráč ho vedl čelně na protihráče, který byl v držení kotouče. Aktivně při něm vystoupil do směru jízdy protihráče, vystrčil levé koleno, a protože nestačil zareagovat na protihráčův úhybný manévr, zasáhl ho z boční strany do oblasti kolena." 

„Ačkoli lze předpokládat, že záměrem hráče bylo atakovat protihráče tělem, podle pravidel je povinen postupovat tak, aby přitom neohrozil zdraví protihráče, přičemž v tomto případě zabránila vážnějším následkům zejména rychlá reakce protihráče," doplnil vyjádření Ujčík.

David Musil byl za faul kolenem potrestán zákazem startu ve dvou extraligových utkáních, Třinci tím pádem nepomůže v dnešním duelu na ledě Kladna ani v úterý při utkání s brněnskou Kometou. Ujčík při stanovení výše postihu přihlédl k tomu, že účastník loňského mistrovství světa na Slovensku dosud nebyl disciplinárně trestán.

Šéf disciplinárky se zároveň zabýval faulem Bohumila Janka na Erika Hrňu, jehož ve stejném utkání vyloučili rozhodčí za sekání. Viktor Ujčík dospěl k názoru, že „hráč se zezadu dopustil zřetelného seknutí protihráče, který nebyl v držení kotouče, do nechráněné oblasti mezi kalhotami a holenním chráničem. S cílem dosáhnout vyšší intenzity zákroku přitom hůl uchopil krátce před úderem na jejím horním konci oběma rukama," cituje rozhodnutí Ujčíka tisková zpráva.

Bohumil Jank dostal trest na jednou soutěžní utkání, nesmí nastoupit v dnešním zápase proti Spartě. Také v případě Janka šéf disciplinární komise přihlédl ke skutečnosti, že obránce Škody nebyl v uplynulých dvou letech trestán.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz