Další vyhazov. Svoboda po bouračce opustil trenérský štáb osmnáctky

Foto: Karel Švec, Český hokej

Dopravní nehoda, kterou v sobotu způsobil pod vlivem alkoholu, stála Adama Svobodu další pracovní pozici. Bývalý brankář byl nejprve odvolán z funkce kouče gólmanů v pardubickém Dynamu, nyní přišel o totéž u reprezentační osmnáctky.

Jágr Chance liga

Adam Svoboda doplatil na přestupek, jehož se dopustil během víkendu. Třetí gólman mistrů světa 2005 způsobil bouračku, po níž mu policisté údajně naměřili v krvi 1,8 promile alkoholu.

K nehodě došlo v sobotu večer mezi Přeloučí a Valy. „Řidič ročníku narození 1978 osobního automobilu Volvo přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s felicií. Oba řidiči byli převezeni k lékařskému vyšetření do nemocnice," řekl Sport.cz tiskový mluvčí pardubické policie Jiří Tesař.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Svobodu tahle skutečnost stála místo v extraligových Pardubicích, kde skončil nejprve coby kouč gólmanů u prvního týmu a posléze také u všech ostatních kategorií. Nyní už není ani členem trenérského štábu reprezentační osmnáctky, výkonný výbor Českého hokeje ho totiž na čtvrtečním zasedání odvolal.

„Výkonný výbor reagoval na vážnou automobilovou nehodu, kterou bývalý reprezentační brankář nedávno způsobil pod vlivem alkoholu," informoval hokej.cz Zdeněk Zikmund, tiskový mluvčí Českého hokeje.

Do realizačního týmu hlavního kouče Aloise Hadamczika nastoupil Adam Svoboda po letním Hlinka Gretzky Cupu, s výběrem osmnáctiletých absolvoval říjnového zápasy s Ruskem v Příbrami, listopadový domácí turnaj v Kravařích a v závěru roku také další prověrku ve švýcarském Zuchwilu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz