Další Klíma v extralize? Hradec se zajímá o Kevinovo dvojče Kellyho

Foto: nhl.com

25. března 14:11

Adam Bagar

Když se dvojčata Matúš a Jakub Sukeľovi loni potkali ve slovenské reprezentaci, trenéři je skoro nemohli rozpoznat. Něco podobného brzy mohou zažívat i v extraligovém Hradci Králové...

partneři českého hokeje

Generální manažer klubu Aleš Kmoníček totiž přiznal, že se Mountfield zajímá o Kellyho Klímu, dvojče rychlíka Kevina, jenž po loňskem přesunu ze Sparty zaujal tamní vedení natolik, že pod Bílou věž přestoupil a podepsal dvouletý kontrakt s možností opce.

Oba jsou si podobní jako vejce vejci, oba nyní mohou společně oblékat hradecký dres. „Ano, už jsem absolvoval i jednání s jeho agentem v USA. Prozatím však není jasné, zda půjde za bráchou do Česka,“ prozradil Kmoníček na klubovém webu.

Zatímco Kevin se v rozběhnuté sezoně 2018/19 vydal do Česka, Kelly si šel dál za svým snem o NHL. Uplynulé dva roky ale strávil v nižších soutěžích. V AHL zapsal 41 startů a osm bodů (6+2) v Tucsonu, v ECHL 32 bodů (18+14) v 30 bojích za Norfolk a Rapid City.

Foto: nhl.com

Víc podobný na otce, legendárního Petra Klímu, jenž v NHL nastřílel 313 branek a slavil Stanley Cup s Edmontonem, je Kelly. „Řekl bych, že já hraju podobným stylem jako táta a Kevin je spíš tvůrce hry. Já raději střílím,“ přiznal nedávno v rozhovoru pro nhl.com.

Po bráchovi může být už sedmým z hokejové rodiny, který zasáhne do elitní tuzemské soutěže. Jejich tatínek hrál za Litvínov, Jihlavu a Zlín, dědeček Josef za Chomutov, strýc Josef za Trenčín a Vítkovice a bratranci Lukáš s Tomášem, rovněž dvojčata, za Vary.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz